Przybysz [Halyomorpha halys - Mediolan, Italy]

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Jagoda
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2019, 08:43
Gender: women
UTM: Mediolan

Przybysz [Halyomorpha halys - Mediolan, Italy]

Post autor: Jagoda »

Dzien dobry! Bardzo proszę o identyfikacje. Znalazłam istotę przy zlewie. Mieszkam w bloku, ale mam do dyspozycji taras piętro wyżej, gdzie jest dużo roślin i trawa. Czy mam się nim przejmować, czyli czy może byc ich w domu wiecej?.
Ostatnio zaczęłam karmić kota surowym mięsem (wcześniej tylko ryba z puszek), wiec czy może insekt wyczuł surowe mięso i przyczlapal ?
Dodam, ze mieszkam w Mediolanie.
Załączniki
B3C1D123-33EA-49DC-B4B5-EEDF5F66333B.jpeg
B3C1D123-33EA-49DC-B4B5-EEDF5F66333B.jpeg (50.77 KiB) Przejrzano 3367 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Przybysz

Post autor: Aneta »

Nie masz się czym przejmować. To pluskwiak Halyomorpha halys, "dziki" gatunek, zapewne schował się jesienią w domu bądź na tarasie szukając schronienia przed zimą, a teraz najprawdopodobniej rozruszało go ciepło panujące w mieszkaniu. Jeśli jeszcze żyje, możesz wynieść go na taras, powinien znaleźć sobie kryjówkę w roślinach.
Jagoda
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2019, 08:43
Gender: women
UTM: Mediolan

Re: Przybysz

Post autor: Jagoda »

Bardzo bardzo Dziekuje ! Oczywiście żyje, bo ja nie zabijam zwierzaków, nawet tych mniejszych. Został wyniesiony w szklance na taras.
Mieszkałam wcześniej w HK gdzie przychodziły do mieszkania większe osobistości, wielkość małego palca- wszystkie były wynoszone z godnością w szklance. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”