Prośba o identyfikacje robaków

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Saphona_ona
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 25 listopada 2017, 23:21
Gender: women

Prośba o identyfikacje robaków

Post autor: Saphona_ona »

Zdjęcie z 25.11.2017 w kuchni
Zdjęcie z 25.11.2017 w kuchni
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (41.13 KiB)
Cześć, pomóżcie proszę w identyfikacja tych robaczkow. Wielkość ok 2-3mm, niektóre latają, ale niechętnie, łatwo je złapać. Są ciemno brązowe i mają jakby podkurczone nóżki. Głównie mam je w kuchni ale też czasami pojawiają się w łazience i w sypialni. Uwielbiają curry, czasami przesiaduja w herbacie i czekoladzie. Jak mogę się ich pozbyć?

Zdjęcie z 25.11.2017 w kuchni
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikacje robaków

Post autor: Aneta »

Masz lepsze zdjęcie? Bo na tym trudno czegokolwiek się dopatrzeć.

A tak na czuja, w herbacie, czekoladzie oraz przyprawach lubią siedzieć Stegobium paniceum i Lasioderma serricorne. Oba należą do tej samej rodziny (Anobiidae), są bardzo podobne do siebie i można się ich pozbyć w podobny sposób - wyrzucić zaatakowane produkty, przejrzeć resztę i pozamykać ją w szczelnych pojemnikach. Jeśli nie znajdą sobie nic do jedzenia, same znikną.
Natomiast te sypialniane to mogą być jeszcze inne chrząszcze - jakieś Attagenusy na przykład; ale do potwierdzenia tego potrzebne byłyby - jak pisałam wyżej - lepsze zdjęcia.
Saphona_ona
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 25 listopada 2017, 23:21
Gender: women

Re: Prośba o identyfikacje robaków

Post autor: Saphona_ona »

Dzięki, na razie zrobiłam czyste w kuchni. Będę obserwować czy się gdzieś pojawią, kupiłam też świecę zapachowa mięta, czytałam, że tego zapachu i eukaliptusa nie lubią. Jak dorwe kolejnego to postaram się wrzucić lepsze zdjęcie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”