Co to jest za robak? Czy to jest może pluskwa?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
troubled
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 stycznia 2012, 23:52
Gender: women

Co to jest za robak? Czy to jest może pluskwa?

Post autor: troubled »

Od pewnego czasu podejrzewam u siebie w mieszkaniu pluskwy...:( Niestety nigdy mi się nie udało zrobić zdjęć bo od razu likwidowałam co znalazłam. Wczoraj na zasłonie koło łóżka znalazłam takiego robaczka, w końcu zrobiłam zdjęcie i chciałam potwierdzić, czy moje podejrzenia są trafne, czy może to jednak coś innego. Lepszego zdjęcia mi się nie udało zrobić, ale może coś się uda określić...? Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Załączniki
Zdjęcie z 01.08.2017, Warszawa.
Zdjęcie z 01.08.2017, Warszawa.
01_08_17_robak.png (214.95 KiB) Przejrzano 3893 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to jest za robak? Czy to jest może pluskwa?

Post autor: Aneta »

Larwa mrzyka (Anthrenus).
troubled
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 stycznia 2012, 23:52
Gender: women

Re: Co to jest za robak? Czy to jest może pluskwa?

Post autor: troubled »

uff... czyli jest spora szansa, że jednak nie ma u mnie pluskw. Bo poprzeglądałam trochę forum i jednak chyba nie widziałam takich okazów dorosłych pluskw jak na zdjęciach innych użytkowników. A jakby były to bym chyba jednak widziała. A były raczej tylko takie larwy jak ta... Co ciekawe jednak, dorosłych chrząszczy mrzyka też jakoś nie widziałam (może raz czy dwa, ale nie wiedziałam wtedy co to, myślałam, że coś z zewnątrz przyleciało).
Wielkie dzięki za identyfikację. Jeszcze pytanie - czy mrzyka się jakoś powinno specjalnie eksterminować profesjonalnie, czy wystarczy wysprzątać i wybijać na bieżąco jak się pojawia?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to jest za robak? Czy to jest może pluskwa?

Post autor: Aneta »

Jeśli mrzyki pojawiają się tylko okazjonalnie, nie ma co szaleć z tępieniem. Zresztą trochę insektów-synantropów w domu to dobry znak - gdyby mieszkanie było kompletnie ich pozbawione, zaczęłabym poważnie zastanawiać się czy ściany, podłogi albo wyposażenie nie wydzielają jakichś toksycznych substancji.
troubled
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 stycznia 2012, 23:52
Gender: women

Re: Co to jest za robak? Czy to jest może pluskwa?

Post autor: troubled »

A, no to dobrze wiedzieć! Baaaaaardzo dziękuję jeszcze raz za identyfikacje i wyjaśnienia!!!!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”