Prośba o identyfikację.

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
griszka
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 31 lipca 2017, 13:21

Prośba o identyfikację.

Post autor: griszka »

Witam serdecznie Forumowiczów,
Grzegorz z Dolnego Śląska, mam do Was prośbę, otóż w domu mojej mamy pojawiło się trochę owadzików jak ten ze zdjęcia, niestety nie moge znaleźć cóż to za 'typki'... Proszę Was o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Załączniki
31-07-2017 kuchenny gość
31-07-2017 kuchenny gość
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (43.08 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Aneta »

Chrząszcz ze Staphylinidae, przypadkowy gość w mieszkaniu.
griszka
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 31 lipca 2017, 13:21

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: griszka »

Dziękuję!
Właśnie wyczytałem, że potrafi ugryźć, a akurat matula miała przedwczoraj pół twarzy spuchnięte tak, że nie mogła otworzyć oka, zbiegło się to z pojawieniem chrząszczy...
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Bartek Pacuk »

griszka pisze:Właśnie wyczytałem, że potrafi ugryźć, a akurat matula miała przedwczoraj pół twarzy spuchnięte tak, że nie mogła otworzyć oka, zbiegło się to z pojawieniem chrząszczy...
Ugryźć może i potrafi, ale nie tak żeby pół twarzy spuchło...Ale tak się składa, że to nie byle jaki kusak, tylko Velleius dilatatus. Żyje on w gniazdach szerszeni, a opuchlizna takiego rodzaju jak opisujesz prędzej może powstać wskutek użądlenia przez szerszenia, niż z przyczyny tego chrząszcza. Zatem jak jest Velleius, rozejrzeć się należy również za jego gospodarzem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”