Problem z identyfikacją robaka

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
lucas626
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2016, 13:59

Problem z identyfikacją robaka

Post autor: lucas626 »

Witam,
Od kilku dni w mojej kuchni i w łazience pojawiają się czarne robaki z bordowym nogami,twardej skorupie i skrzydłami bo potrafią przez chwile lecieć.Robaki są wielkości ok 3,4 mm. Proszę o pomoc w ustaleniu co to za owady i jak się ich pozbyć.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Problem z identyfikacją robaka

Post autor: Aneta »

Daj lepsze zdjęcie (ostrzejsze i zbliżenie).
lucas626
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2016, 13:59

Re: Problem z identyfikacją robaka

Post autor: lucas626 »

Było lepszej jakości ale miało za duży rozmiar żeby wrzucić na forum a po zmniejszeniu niestety jakość się obniżyła. Jak tylko znowu pojawi się czarny sublokator to postaram się o lepsze foto.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Problem z identyfikacją robaka

Post autor: Antek Kwiczala † »

miało za duży rozmiar żeby wrzucić na forum a po zmniejszeniu niestety jakość się obniżyła
W takiej sytuacji trzeba, zamiast zmniejszać zdjęcie - to wykadrować interesujący obiekt.
lucas626
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2016, 13:59

Re: Problem z identyfikacją robaka

Post autor: lucas626 »

może na podstawie tej fotki ktoś mi pomoże ustalić co to za stworzenie,ciężko zrobić lepszą fotkę bo robak dość szybko biega no i potrafi pofrunąc
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Problem z identyfikacją robaka

Post autor: Aneta »

Zdjęcie znów nie grzeszy ostrością, ale obstawiałabym Necrobia sp.; jeśli chrząszcze mają czerwone nogi, to N. rufipes. Było tu już na forum parę wątków z tymi chrząszczami w roli głównej, możesz wpisać nazwę w wyszukiwarkę - generalnie, żerują i rozwijają się one na produktach pochodzenia zwierzęcego (suszone ryby i mięso) oraz zwierzęcych szczątkach (niedoczyszczone trofea myśliwskie, surowe skóry, dosychająca padlina itp.).
lucas626
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2016, 13:59

Re: Problem z identyfikacją robaka

Post autor: lucas626 »

witam,
bardzo ciężko zrobić lepsze foto bo intruz pojawia się z zaskoczenia w różnych miejscach,robak wg mnie ma czerwonawe odnóża,dziękuję za odpowiedź,poszukam więcej na ten temat na forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”