Czy to pluskwy?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
robrob
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2016, 17:00
Gender: women

Czy to pluskwy?

Post autor: robrob »

Proszę o pomoc, czy to są pluskwy?
Załączniki
IMG_20161120_165827_9341.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (71.87 KiB)
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Czy to pluskwy?

Post autor: wojtas »

Gryzki.
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Czy to pluskwy?

Post autor: krzem »

robrob - a skąd pomysł, że to pluskwy a nie np. karaluchy?
robrob
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2016, 17:00
Gender: women

Re: Czy to pluskwy?

Post autor: robrob »

Dziękuję za odpowiedź!

Nie widziałam w swoim życiu karalucha i trudno ocenić co to może być. Znalazłam to w małej książeczce, potem odkryłam je jeszcze w książkach z antykwariatu, a w szufladzie łóżka czarne kropeczki. Pierwsze co przyszło mi do głowy to pluskwy, bo uznałam te kropki za odchody, zmywałam je, a za kilka dni znowu się pojawiały i to właśnie w łóżku, więc.. A że panicznie boję się wszelkiego robactwa to przedstawiłam sobie w głowie plagę egipską. I mimo gruntownego sprzątania to nie znikało, wyrzuciłam co mogłam, resztę prałam w 60 st i nadal bez większego efektu, no to się wyprowadziłam. Teraz mam spokój, jeszcze.

Mam nadzieję, że więcej coś podobnego mnie nie spotka.
I prawdę mówiąc opis warunków bytowania gryzków by pasował, bo mimo częstego wietrzenia (wychodząc do pracy zawsze zostawiałam uchylone okno) to budząc się rano szyba była lekko zaparowana, już nie wspomnę o suszeniu prania, dlatego doskonałym rozwiązaniem dla mieszkań bez balkonów są po prostu suszarki automatyczne.

Dziękuję Wam za szybką odpowiedź:) I życzę mieszkań bez niechcianych lokatorów:)
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Czy to pluskwy?

Post autor: krzem »

Mam nadzieję, że kropki w łóżku są innej natury... np. coś się sypie z materaca.
Co do gryzków, to nie pozbędziemy się ich definitywnie .... :) ale nie są szkodliwe i nie masz się czego bać

Na gryzki -> trzeba "zahodować" w domu zaleszczotki ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”