Co to robak?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
mazek11
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 19:19
UTM: opole

Co to robak?

Post autor: mazek11 »

Powiedzcie mi proszę co to jest za robal? Nie wiem skąd on się mógł wziąć w moim łóżku.
Znalazłem tylko jednego takiego ale za to po drugiej stronie materaca było pełno jego odchodów - tak myślę bo takie małe brązowe kropki.
Pokój generalnie już zdezynfekowany. Póki co nie śpię w nim. Rany jakie ja ma i dziecko to czerwone kropki, niektóre z tych ran są w postaci ropiejących.
Dziękuję.
Data 15.11.2016.<br />Mój dom, łóżko w sypialni.
Data 15.11.2016.
Mój dom, łóżko w sypialni.
02.jpg (106.79 KiB) Przejrzano 4088 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to robak?

Post autor: Aneta »

Na zdjęciu jest larwa mrzyka (Anthrenus sp.), jednak jeśli podejrzewasz, że gryzą was jakieś owady, to ona jest niewinna. Brązowe kropki na materacu mogą wskazywać natomiast na obecność pluskiew - tych trzeba szukać w nocy, bo wtedy wychodzą na żerowanie; mogą ukrywać się nie tylko w szparach łóżka, ale i w szczelinach między ścianą a podłogą itp. zakamarkach.
mazek11
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 19:19
UTM: opole

Re: Co to robak?

Post autor: mazek11 »

Dziękuję za odpowiedź. A skąd ja to mogłem przytargać? Gdzie to żyje? Jeśli chodzi o pluskwy to pokój został spryskany chemia bo niestety nie miałem wyjścia by użyć inny sposób.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to robak?

Post autor: Aneta »

Mrzyki to pospolite synantropy jak rybiki czy mole, potrafią nawet przylecieć z zewnątrz (oczywiście w cieplejszej porze roku).
mazek11
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 19:19
UTM: opole

Re: Co to robak?

Post autor: mazek11 »

Ostatnie pytanie, bo wyczytałem że on się żywi wszystkim (organicznym) czy zatem mógł się żywić pluskwami które były w materacu? Bo skoro go tam znalazłem a materac mam syntetyczny to nie widzę innego powodu czemu miałby tam być - poza nową poduszką (pierze) która kupiłem miesiąc/dwa temu.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Co to robak?

Post autor: Antek Kwiczala † »

Larwy mrzyków żerują na martwej substancji organicznej, żywe pluskwy nie mogą być jego pokarmem. Ale pierze jak najbardziej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”