robaki w łazience

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
riven
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 22:53
Lokalizacja: Wadowice

robaki w łazience

Post autor: riven »

Proszę Was o pomoc. Od jakiegoś czasu mam w łazience robaki i nie są to bynajmniej robaczki jak u większości tylko "robale". Są cienkie, dość długie, największe mają ok 4-5 cm, czerwone, im starsze, tym większe i ciemniejsze, wręcz bordowe. Mają mnóstwo cienkich nóżek i takie jakby czułki. Najchętniej wychodzą w nocy, nawet po kilka na raz i łażą po podłodze, po ścianach, raz jeden zawędrował mi do pokoju. Nie jestem pewna skąd wychodzą, wydaje mi się, że z kratki kanalizacyjnej pod wanną, próbowałam wlać tam domestosu, ale nic nie pomogło. Próbowałam zrobić im zdjęcia, ale zwykle uciekają gdy ktoś pojawia się w łazience (zwykle pod wannę), są dość szybkie, czasem zamiast uciekać zastygają w bezruchu i udają, że wcale ich tam nie ma, ale akurat kiedy chciałam je sfotografować, wszystkie uciekają. Wiem, że ciężko jest zidentyfikować to coś bez zdjęcia, ale może macie jakieś typy i propozycje jak z tym walczyć, bo nie mogę już ich znieść. Postaram się dosłać zdjęcie, jeśli uda mi się je zrobić.
Piotr Kowalski
Posty: 571
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Ciemne

Post autor: Piotr Kowalski »

Parecznik ? Jeśli tak to pozostaje chemia. Spryskać wszystkie kąty , szczególnie pod wanną prawdopodobnie obudowana ale powinna mieć okienko rewizyjne , wokół kratek wentylacyjnych i kanalizacyjnych.
riven
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 22:53
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: riven »

Tak, obejrzałam zdjęcia, które wyświetliły mi się w google i te robale bardzo przypominają te ze zdjęć. Bardzo dziękuję za pomoc, przynajmniej wiem co to jest. Niestety nasza łazienka jest bardzo mała, w dodatku nie ma w niej okna i trochę się obawiam użycia chemii. Nie ma żadnych mniej szkodliwych metod żeby pozbyć się tego paskudztwa?
Piotr Kowalski
Posty: 571
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Ciemne

Post autor: Piotr Kowalski »

Zastosować chemię drzwi od łazienki zostawić otwarte. Okna w pokoju otworzyć i wyjść do parku lub lasu na dwie trzy godziny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”