pchly

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
malinowy ludek
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 16:05
Lokalizacja: uk

pchly

Post autor: malinowy ludek »

Bardzo prosze o pomoc. Ok miesiaca temu znalazlam na glowce mojego dziecka pchle (choc nie posiadamy rzadnych zwierzat). Na drugi dzien wezwalam pest control. Ale ja nadal uwazam, ze one sa nadal w domu. popadlam juz w obsesje. Pan z firmy mowi, ze jak beda ugryzienia to znaczy ze sa spowrotem. ale jaki ugryzienia? Przed opryskiem nie znalazlam rzadnych ugryzien, nic mnie nie swedzialo to jak mam ich teraz szukac? Ale ja tu sie rozpisuje a mam konkretne pytanie a mianowicie jak rozpoznac mloda pchle, tzn jak wyglada pchla ktora opuscila kokon, jakiego jest koloru?? Nurtuje mnie to, gdyz kupilam specjalne plapki z klejem na pchly.Lapia sie tam muszku takie male czarne a od wczoraj juz 3 osobniki takie male zielonkawe. Kupilam lupe ale i tak malo widze. Zdjac sie nie da, zeby stwierdzic czy maja cialo bocznie splaszczone,bo sie gniota. Bardzo prosze o pomoc. Choc zapobiegliwie na ta sobote zamowilam nastepna wizyte pest control.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

malinowy ludek pisze: jak rozpoznac mloda pchle, tzn jak wyglada pchla ktora opuscila kokon
http://www.pasozyty.com.pl/Pchly-Ctenoc ... canis.html
malinowy ludek
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 16:05
Lokalizacja: uk

dzieki

Post autor: malinowy ludek »

dla pewnosci, mam rozumiec, ze mlode pchly wychodzace z kokonu sa odrazu ciemnobrazowe? czyli te malutkie robaczki prawie przezroczyste ale jednak zielonkawe to nie mlode pchly? myslalam poczatkowo, ze to moze mlode te muszki ale skrzydel nie widac u nich a ksztaltem tak od gory predzej do pchly podobne bo takie jajowaty a nie podluzny odwlok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”