Prośba o identyfikacje

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Buka88
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 24 września 2017, 00:36
Gender: women

Prośba o identyfikacje

Post autor: Buka88 »

Małe robaczki, są na podlodze przy listwach w sypialni i pokoju dziecka. Skaczą, nie widać,żeby fruwaly. Zdjecie zrobilam najwiekszemu jakiego znalazlam,bo mniejsze maja mikroskopijne rozmiary. Zdjecia malo wyrazne po tym jak musialam zmbiejszyc rozmiar :(. Na zdjeciach sa dwiw różne sztuki. Proszę o pomoc.
Załączniki
Zdjecie wieczorne 22/09
Zdjecie wieczorne 22/09
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (323.05 KiB)
22/09
22/09
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (268.05 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Aneta »

Gryzki (Psocoptera).
Buka88
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 24 września 2017, 00:36
Gender: women

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Buka88 »

Już sie obawialam, ze pluskwy... Czy możliwe,żeby one gryzly dziecko? Bo moja córka od kilku dni jest pogryziona na brzuchu,nogach. Mamy moskitiery w oknach i komary są bardzo malo prawdopodobne. Córka ma chomika u którego w domku znaleźliśmy bardzo male robaczki. Jak wygladaja te gryzki we wczesniejszych stadiach? Bo tym chomikowym robaczkom nie jestem w stanie zrobić zdjęcia.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Aneta »

Buka88 pisze: Czy możliwe,żeby one gryzly dziecko?
Nie. Może córka ma po prostu alergię?
ak wygladaja te gryzki we wczesniejszych stadiach?
Są podobne do form dorosłych, tylko mniejsze i nie mają rozwiniętych organów płciowych, a w przypadku gatunków uskrzydlonych także skrzydeł.
A chomik nie ma przypadkiem jakichś pasożytów skórnych?
Buka88
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 24 września 2017, 00:36
Gender: women

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Buka88 »

U niego na skórze nie zauważyliśmy zadnych robaków. Tylko przy cotygodniowym sprzataniu domku zauważyłam, ze w domku na wacie bylo bardzo dużo drobnych (wielkosci kropki po cienkopisie) robaczkow. Klatke dokadnie umylysmy, zmienilysmy ściółke, po kilku dniach widzę, ze niewielka ilosc robaczkow znow sie pojawila. Do tego chomik czasami się drapie (nie wiem o ile wiecej niż powinien normalnie,bo mamy go tylko miesiac) Niestety myślę,ze coś przywlokł jeszcze jeszcze z zologicznego :( Już nawet te pluskwy obstawialam. Klatka chomika jest około metra od córki łóżka i tylko ją zaczęło coś gryźć kilka dni temu.
Buka88
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 24 września 2017, 00:36
Gender: women

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Buka88 »

Czy gryzki gryza ludzi? Bo z tego co wyczytalam , to nie.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Aneta »

Buka88 pisze:Czy gryzki gryza ludzi? Bo z tego co wyczytalam , to nie.
Nie, tak jak napisałam wcześniej.
Natomiast chomiki łapią czasem z zanieczyszczonego siana pasożytnicze roztocze - to pasowaloby do tych drobnych kropeczek - które też potrafią atakować ludzi. Radziłabym więc iść ze zwierzakiem do weterynarza, żeby dobrał jakiś insektycyd, no i oczywiście wymienić podłoże w klatce (nowe siano można dla pewności przemrozić albo wyprażyć w niskiej temperaturze w piekarniku, to zabije ewentualnych niepożądanych lokatorów).
Buka88
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 24 września 2017, 00:36
Gender: women

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Buka88 »

Udalo mi sie zrobić zdjęcia tego robaka,który męczy chomika. Wpijają się w skórę i przez to sie drapie. Czy ktoś poznaje co to? Nie dam rady zrobić lepszego zdjęcia,bo to jest tak małe, że załączone zdjęcie wyszło w miarę ok po wielu próbach.
Robaczek nie skacze, tylko biega.
Wyglada jakby nie mial lotnych skrzydeł. Ciężko go zgniesc w palcach trzeba paznokciami.
Załączniki
FullSizeRender.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (24.53 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Aneta »

Raczej jakieś roztocze, jak podejrzewałam.
Buka88
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 24 września 2017, 00:36
Gender: women

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Buka88 »

Uff. Wszystko tylko nie pluskwy. Czy jest szansa, ze to coś wlazlo w materac córki? Czy potrzeba jakiejs parownicy albo ozonowanie,żeby sie tego pozbyć?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikacje

Post autor: Aneta »

Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc - trzeba obejrzeć materac, okolice klatki i działać na podstawie tego, co się zobaczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”