Atlas chrząszczy Polski 7

ICONOGRAPHIA COLEOPTERORUM POLONIAE - o stronie Lecha Borowca
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Atlas chrząszczy Polski 7

Post autor: L. Borowiec »

Do atlasu podłączyłem kolejne rodziny: Anobiidae, Dermestidae, Eucnemidae, Throscidae i Staphylinidae: Scaphidiinae i jak zwykle parę uzupełnień do poprzednich rodzin:
http://www.colpolon.biol.uni.wroc.pl/index.htm
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Post autor: mwkozlowski »

"Atlas chrząszczy Polski" to wspaniałe przedsięwzięcie. Trzeba jednak pomyśleć też o tych, którzy chcą spróbować zidentyfikować okaz (większość) , a nie tylko go skonfrontować (mniejszość) i zrobić coś na kształt "ganbloty" czyli "thumbnails" : małe zdjęcia orientacyjne. Bez tego jak DOS i WINDOWS!
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

To nie są małe zdjęcia orientacyjne. To są rewelacyjne zdjęcia!!!

ver.1.0: Do oznaczania są klucze. Dostępne w księgarniach, bibliotekach, Internecie i pdf-ach. I czas najwyższy zrozumieć, że na wszystko trzeba zapracować. Samemu!!!
ver.2.0: Do oznaczania są ludzie, którzy umieją z kluczu korzystać.

Pozdrowienia z V OWE :)))
brakkonta

Post autor: brakkonta »

to fakt, że własna praca jest wskazana, ale jednak mwkozlowskiego to ja popieram - funkcja "thumbnails" po wejściu na gatunki mocaaaaaarnie przydałaby się. Daje to po prostu szybki przegląd i wiele pomaga.
A że zdjęcia są cudowne - to juz dawno pisałem i nadal śpiewam alleluje pod adresem Autora.
Czy Autor pomyśli o thumbnailsie?
Mazep
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Post autor: L. Borowiec »

Koledzy, rozumiem wasze potrzeby i chętnie bym zrobił wszysto według waszego życzenia. Ale pisałem już wcześniej, że na razie skupiam się na robieniu zdjęć. Miałem do wyboru równoległe robienie zdjęć i wyszukanej witryny internetowej, lub robienie tylko zdjęć i prostej witryny bez bajerów. Przyjąłem na razie drugi model, który pozwala na szybkie uzupełnianie witryny (nie znam innej witryny, która co miesiąc wzbogaca się o ok. 100 wysokiej jakości zdjęć), a jej rekonstrukcję zostawiam na okres kiedy będę miał kogoś do pomocy. Na razie kradnę czas na ten projekt z i tak wypełnionego do granic możliwości mojego grafika. Marzy mi się witryna typu bazy danych, gdzię będą nie tylko miniaturki, ale i zaawansowane formy wyszukiwania danych. Ktoś musiał by mi zaprojektować taką witryną w jakimś modnym obecnie programie, a ktoś drugi przenosić dane tekstowe i zdjęcia do nowej bazy. Ja osobiście nie jestem zbyt dobrze zorientowany w projektowaniu takich bajeranckich witryn, a nie mam też na razie pod ręką jakiegoś łebskiego doktoranta, który mógłby mi pomóc w przeprojektowaniu całości. Na razie więc będziecie koledzy zdani na ten siermiężny design.
brakkonta

Post autor: brakkonta »

takoż i nie zawracamy już głowy Mistrzowi. Chwała !!!
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

atlas

Post autor: Andrzej 54 † »

Wszystko by chcieli od razu, może jeszcze coby owady p. L.Borowiec pooznaczał i na szpilki ponawlekał co? A samemu to niełaska zrobić, literatury, kluczyków poszukać. Nie zawracajcie głowy Mistrzowi, i pozwólcie pracować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas chrząszczy Polski (L.Borowiec)”