czarny robak w domu

sandrem
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2017, 12:22
Gender: women
Lokalizacja: Szczecin

czarny robak w domu

Post autor: sandrem »

Witam .Zamieszkały z nami takie robale,proszę o pomoc w określeniu co to za gatunek ,czy to może kasa.Mam niemowlaka i się boje dodam ze dom jest stary i strych jest cały drewniany,a jeden pokój jest cały w boazerii .Wychodzą tylko jak się ściemni.
Załączniki
image1.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (128.04 KiB)
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czarny robak w domu

Post autor: Bartek Pacuk »

sandrem pisze:Witam .Zamieszkały z nami takie robale,proszę o pomoc w określeniu co to za gatunek ,czy to może kasa.Mam niemowlaka i się boje dodam ze dom jest stary i strych jest cały drewniany,a jeden pokój jest cały w boazerii .Wychodzą tylko jak się ściemni.
No gdzie czarny jak zielony :mrgreen: To Poecilus lepidus, zupełnie niegroźny dla niemowlaków i dorosłych gość z zewnątrz. W domu na stałe nie zamieszka.
sandrem
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2017, 12:22
Gender: women
Lokalizacja: Szczecin

Re: czarny robak w domu

Post autor: sandrem »

Może tak padło światło, na pewno jest czarny. Wieczorami wychodzą z ukrycia, u nas chowają się w listwach przypodlogowych i jest ich sporo, szybko uciekają. Jak skutecznie ich się pozbyć, proszę o podpowiedz.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czarny robak w domu

Post autor: M. Stachowiak »

To nie jest Poecilus lepidus, lecz Pterostichus melanarius. Nie jest groźny :-). Do domu zapewne dostał się przez przypadek. Proponuję solidne sprzątanie ;-).
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czarny robak w domu

Post autor: Bartek Pacuk »

M. Stachowiak pisze:To nie jest Poecilus lepidus, lecz Pterostichus melanarius.
No faktycznie, się nie popisałem tym razem :ap: Spojrzałem na kolor, a reszcie się nie przyjrzałem - a to faktycznie jest kwestia światła. Tym niemniej z punktu widzenia domowników nie ma to większego znaczenia, bo oba wymienione tu gatunki są całkowicie nieszkodliwe.
sandrem
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2017, 12:22
Gender: women
Lokalizacja: Szczecin

Re: czarny robak w domu

Post autor: sandrem »

W domu zawsze jest czysto a one zasiedlily się w dwóch miejscach w listwach przypodlogowych, dzisiaj zrywamy listwy. To chyba nie przypadek, że dostał się do domu, nie jest to pojedyncza sztuka, na dworze robi się ciemno a one zaczynają wychodzic.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czarny robak w domu

Post autor: M. Stachowiak »

Nie ma potrzeby zrywania listew. Wystarczy solidny odkurzacz. Jeżeli przypadki wchodzenia chrząszczy zdarzają się dość często, warto sprawdzić szczelność pomieszczenia. Niemniej powtórzę — nie ma powodu do obaw :-).
sandrem
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2017, 12:22
Gender: women
Lokalizacja: Szczecin

Re: czarny robak w domu

Post autor: sandrem »

Dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Carabidae (Biegaczowate)”