2 przezierniki

Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

2 przezierniki

Post autor: avidal »

Niełatwo je u mnie spotkać nie wabiąc, poza Ch.empiformis (zakładam, że to ten gatunek, a nie drugi identyczny, ale rzadszy również związany z wilczomleczem; tak, śledzę tematy na forum). Te dwa wydały mi się jakieś inne, zwłaszcza drugi, wyraźnie większy od innych. Szkoda, ze zwiał szybko i jedyne zdjęcie jest jakie jest. Ponieważ jednak nie doświadczenia, ani nie korzystam z klucza, moze sie okazać że to również Ch. empiformis.
Łódź, 20 czerwca.
Załączniki
Sessi1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (68.57 KiB)
Sessi2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (95.13 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: 2 przezierniki

Post autor: Rafał Celadyn »

...ten drugi to Pyropteron triannuliforme,co do pierwszego Twój typ pasuje :wink: .
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 2 przezierniki

Post autor: avidal »

No to ogółem z mojego najbliższego sąsiedztwa jak dotąd wykazałem 4 gatunki (dodatkowo S.myopaeformis i P.tabaniformis). Jeszcze dużo szukania przede mną, bo na pewno lata ich tu więcej.
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 2 przezierniki

Post autor: avidal »

Jest piąty. Wczoraj wreszcie doszło do tete-a-tete z Sesia apiformis. Ależ to imponujące rozmiarami i urodą stworzenie! Obserwowałem go jakąś minutę. I nic to, ze nie zrobiłem zdjęcia. Okazja jeszcze się nadarzy.
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 2 przezierniki

Post autor: avidal »

Przepraszam za postowanie pod rząd, ale chciałem sie podzielić radosną dla mnie informacją. Skorzystałem z godzinnej przerwy w opadach i zajrzałem w miejsce, gdzie widziałem osowca. Tym razem zastałem parkę in copula. Takie widoki dają pałeru do dalszej włóczęgi po bezdrożach. Zdjecia nie oddają uroku.
Wiem, ze to dosć pospolity gatunek, ale przecież nie widywany jakoś szczególnie często.
Załączniki
Sesia.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (135.77 KiB)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przezierniki (Sesiidae)”