Wydzielone z wątku - Kazachstan 2017

Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Wydzielone z wątku - Kazachstan 2017

Post autor: Konto_usuniete »

Jacek Kurzawa pisze:PS. Literówki widzę, są to bardzo mało istotne błędy, pokazują jedynie że Recenzenci i autorzy je przeoczyli (a ja pracę czytam 5 minut).
Mamy tam Blessing i Ganglbaur. Nie umniejsza to w niczym wartości tej pracy, ot taka dygresja, jak to się błędy w pracach rzucają w oczy. Ja tak mam, już kiedyś o tym pisałem.
No widzicie Panowie - trzeba było dać Jackowi - on by sprawdził, poprawił, skorygował a Recenzenci tylko zaparafowali.... :jo: :jo: i weryfikacja w 5 minut by była bo Jacek tak ma.....
A przy okazji wschodnich tematów ...czekamy z niecierpliwością na prace Jacka ....bo w Gruzji był, widział, kopał, to coś by i napisał...by Koledzy sprawdzili czy aby przecinki w dobrych miejscach i kropki :0 :bit: :bit:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Kazachstan 2017

Post autor: Jacek Kurzawa »

Z chęcią bym sprawdził, to nic nie kosztuje (Grzesiek, ale nie w 5 minut - w takim czasie rzuciło mi się w oczy kilka błędów, bo tyle miałem czasu na pobieżne przejrzenie). Recenzje pracy zajmują długie godziny.
Robota Recenzentów jest ciężka i trudno jest znaleźć nie tylko dobrego ale w ogóle jest ciężko znaleźć, bo jest to praca charytatywna. W sytuacjach, gdy prace dostaje kilku Recenzentów widać, jak pracują, bo jeden nie widzi błędów a drugi widzi ich wiele i wnosi poprawki.
Ostatnio dostałem do ręki pracę, jeszcze przed oddaniem do druku, która przeszła pozytywnie kilku recenzentów a ja na jej widok mało nie dostałem zawału - błędów było bardzo dużo i nikt ich jakoś przede mną nie zauważył. No i zostały poprawione, było ich właściwie może ponad 100.
No cóż, zdarzyło mi się recenzować już kilka poważnych prac, a praca to dość niewdzięczna; ale jak się to lubi to można popracować, by pomóc innym w doskonaleniu ich prac. Recenzent jest czasami cichym współautorem, konsultantem, ale niewiele osób rozumie we właściwy sposób wkład pracy recenzentów w ich dzieło.

Nie mam czasu i nie chcę doszukiwać się błędów, bo teraz, gdy praca jest gotowa to nie ma sensu i potrzeby. W tej pracy jest tyle bardzo ciekawych informacji, że trzeba skupić się na tej treści, z której coś wynika. A praca jest bardzo fajna :okok: i warto byłoby podyskutować na temat tego, co w niej jest zawarte.

Pytanie o mapę w osobnym wątku Mapy w Openstreet
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”