Ostatnie użądlenie w tym roku

Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Ostatnie użądlenie w tym roku

Post autor: Konto_usuniete »

W zasadzie to taka ciekawostka.... wlaśnie dokładałem drewno do kominka i osa co siedziała pod korą, stwierdziła że to dobry moment aby opróżnić swój zbiornik :bit: :bit:
powiem tak latem znacznie mniej boli :hurra tak więc pomściła swoich braci i siostry z sezonu 2013 - a na palcu już skóra gładka jak u niemowlaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:22
UTM: XU30/WU97
Specjalność: Formicidae
Lokalizacja: Poznań/Trzcianka

Re: Ostatnie użądlenie w tym roku

Post autor: Michał Michlewicz »

Jeśli siedziała pod korą o tej porze, to najprawdopodobniej była to zimująca królowa. W związku z tym jest zrozumiałe, że latem mniej boli (kiedy żądlą robotnice), gdyż królowa z racji większych gabarytów jest w stanie dostarczyć więcej jadu.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Ostatnie użądlenie w tym roku

Post autor: Konto_usuniete »

Michał Michlewicz pisze:Jeśli siedziała pod korą o tej porze, to najprawdopodobniej była to zimująca królowa.
A owszem była. Powie Ci tak jeśli użądlenie pszczoły to ukucie minucją, osy robotnicy to wbicie sobie 1,2 w palec to użądlenie królowej tak jakbyś się wbił sobie szpilkę krawiecką i zaczął ją kręcić pod skórą - daje kopa niezłego :bit: :bit:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Ostatnie użądlenie w tym roku

Post autor: Jacek Kurzawa »

Pociesz się, że jesteś jednym z niewielu, którzy doznali tego zaszczytu, być kłutym przez samą Królową ;-) :brawo:
Mimo wszystko nie zazdroszczę.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7254
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Ostatnie użądlenie w tym roku

Post autor: Rafał Celadyn »

...użądleń trochę przeżyłem ;-) ,ale powiem wam Panowie, że tak k...skiego bólu, jak po ukłuciu przez Cryptocheilusa(Pompilidae) to jeszcze żadna pszczoła ani osa mi nie zagwarantowała :rotfl: ,jedyny plus jest taki ,że boli max 10 min,potem jest ok.Nie wyciągajcie dużych samic nasteczników palcami z siatki ;-)...ale i tak najgorsze jest to, że Cryptocheilus zwiał.... :o ,a to był ból równie... :tiaa:
;-)
Pozdrawiam
Rafał
Bart89
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 3 kwietnia 2014, 11:43
Kontakt:

Re: Ostatnie użądlenie w tym roku

Post autor: Bart89 »

Oooo tak, zgodzę się w pełni, Cryptocheilus dziabie nieziemsko. I mnie bolało nieco dłużej, ponad pół godziny, źle mi było ogólnie ponad godzinę. Nie polecam nieodpowiedzialnej zabawy z nimi :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”