zamaskowany gryzek

gryzki syn. psotniki
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

zamaskowany gryzek

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Gryzki pojawiają się na forum głównie na pięknych, ostrych i bogatych w szczegóły fotkach ;-) wykonywanych przez wystraszone obywatelki (a czasem i obywateli) w łazienkach, kuchniach i generalnie w domowym zaciszu. Czasem jednak z typową zawartością plecaka entomologa (próchno, ściółka, kawał pniaka, siano, koński nawóz, zdechły kot) wniesie się jakiegoś ciekawszego przedstawiciela tej pięknej grupy owadów. Mi właśnie wylazła taka oblepiona śmieciami bestia z gałęzi, w której gryzą drewno larwy Pedostrangalia revestita. Pojęcia nie mam, co to za rodzaj, oznaczanie gryzków to za wysokie progi, ale stwór warty jest chyba pokazania, jako odmiana dla nadchodzącej, wiosennej fali fotek kowali bezskrzydłych. ;-)

Paweł
Załączniki
gryzek.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (126.47 KiB)
Awatar użytkownika
J. Tatur-Dytkowski
Posty: 682
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2005, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: J. Tatur-Dytkowski »

Pewnie, że wart pokazania, zwłaszcza że zdjęcie świetne. Z niecierpliwością jednak czekam na fotki P. revestita! Skąd pochodzi materiał?
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

:mrgreen: Paweł, wygrałeś w kategorii NAJLEPSZY GRYZEK NA FORUM :!:
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Post autor: Pawel Jaloszynski »

jaho pisze:Z niecierpliwością jednak czekam na fotki P. revestita! Skąd pochodzi materiał?
Promno pod Poznaniem. Trafiłem też kiedyś tą kózkę w samym Poznaniu, na Cytadeli, co ciekawe chrząszcz siedział wewnątrz tutki Byctiscusa na topoli.

Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „PSOCOPTERA”