Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - http://www.entomo.pl/forum/
Teraz jest piątek, 15 gru 2017, 03:38

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prawa autorskie do map z podziałem KFP
PostNapisane: wtorek, 23 sie 2016, 20:54 

UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Zabawnie napisane, Andrzeju.

A deczko poważniej:
Nie chciało Ci się przeczytać zapodanej przez mnie podpartej paragrafami paplaniny?
W niej masz wszystkie odpowiedzi na pytania i przykłady, które podałeś.

W telegraficznym skrócie:
Twoje prawa autorskie zarówno do rysunku krowy jak i do krowiej piosenki są niezbywalne. Sposób powielenia, przerobienia czy "ulepszenia" Twych dzieł nie wpływa na Twoje pierwotne prawa autorskie, autorzy dalszych transformacji Twojej pracy nie nabywają do niej żadnych praw, a ich produkty nie nabywają cech dzieł, przez co kolejni "artyści" jakkolwiek obrabiający Twoją twórczość nie mogą sobie rościć praw autorskich do tego, co wykombinowali. I nie tylko to: modyfikując Twoja pracę powinni otrzymać od Ciebie na to pozwolenie.

To wszystko tak naprawę nie jest szczególnie skomplikowane, a co więcej - jest z gruntu logiczne.
Wystarczy zapoznać się z odpowiednimi ustawami, przyswoić podstawowe definicje i kierować się zdrowym rozsądkiem.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

PostNapisane: wtorek, 23 sie 2016, 21:32 

Poprzedni(e) login(y): tusiak
Specjalność: Scarabaeoidea
No to mnie uspokoiłeś.  :mrgreen: . Za tantiemy kupię sobie jakąś wyspę  :hp: , ale i tak bardziej cieszy mnie to, że moja krowa jest moja niezależnie od tego jaki kolor dupy wygenerują jej w photoshopie. :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
A poważniej.
Adamie, ja to rozumiem, nie raz miałem do czynienia z prawami autorskimi jako muzyk - ZAiKS nie pozwala sobie na tak długie dyskusje.
Tutaj nastąpiło pewne kuriozum dzielenia włosa na czworo.
Z całej tej gmatwaniny pojęć stworzył się przedziwny sznureczek: prawa do granic KFP mają ich pierwsi twórcy (ale tylko na mapie z Wilczej), prawa do wersji cyfrowej ma Piotr Tykarski, a prawa do mapy Jacka ma Jacek Kurzawa (te nazwiska nie są fikcyjne). Można by się zastanawiać, czy dyskutujemy o tej samej mapie ?
To wszystko. Nie chcę dalej brnąć w spory "czyje ma być ważniejsze".
:hi:

PostNapisane: wtorek, 23 sie 2016, 21:46 

UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
tusiak napisał(a):
(...)
Z całej tej gmatwaniny pojęć stworzył się przedziwny sznureczek: prawa do granic KFP mają ich pierwsi twórcy (ale tylko na mapie z Wilczej), prawa do wersji cyfrowej ma Piotr Tykarski, a prawa do mapy Jacka ma Jacek Kurzawa (te nazwiska nie są fikcyjne).
(...)

Rozumiem, że napisałeś to w formie żartu.
Autorskie prawa do mapy używanej w KFP mają jej pierwotni twórcy i/lub instytucja na zlecenie której została opracowana, czyli PAN.
Nikt inny nie ma i nie będzie miał żadnych praw autorskich do jakichkolwiek kolejnych map tworzonych, digitalizowanych, przetwarzanych, obrabianych czy przerabianych na podstawie tejże mapy.
I tyle.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1