Prośba o pomoc

Awatar użytkownika
jarekregner72
Posty: 1664
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2013, 20:25
UTM: Brzeg
Lokalizacja: Brzeg

Prośba o pomoc

Post autor: jarekregner72 »

Kilka dni temu sporo biegaczy przyleciało do światła , od dużych do maleńkich. Na pierwszym zdjęciu wydaje mi się że to bembidiony - ten pstrokaty to chyba quadrimaculatum a na tego drugiego nie mam pomysłu. Drugie zdjęcie - te mniejsze to chyba Elaphropus a ten większy podobny jest do Loricera pilicornis lecz ten mój nie ma włosków na czółkach.
Załączniki
DSC05288.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (101.16 KiB)
DSC05303.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (106.05 KiB)
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Bartek Pacuk »

jarekregner72 pisze:Kilka dni temu sporo biegaczy przyleciało do światła , od dużych do maleńkich. Na pierwszym zdjęciu wydaje mi się że to bembidiony - ten pstrokaty to chyba quadrimaculatum  a na tego drugiego nie mam pomysłu.
Pstrokaty ok., drugi to zdaje się niewybarwiony osobnik, co utrudnia określenie gatunku. Chwilowo też mi się z niczym nie kojarzy - pomyślę :mysl:
jarekregner72 pisze:Drugie zdjęcie - te mniejsze to chyba Elaphropus a ten większy podobny jest do Loricera pilicornis lecz ten mój nie ma włosków na czółkach.
Na Elaphropusy te stwory są zdecydowanie za duże, raczej jakieś Bembidiony. Daj jeśli możesz zdjęcie centralnie z góry. Ten większy to Badister dilatatus/peltatus/collaris.
Awatar użytkownika
jarekregner72
Posty: 1664
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2013, 20:25
UTM: Brzeg
Lokalizacja: Brzeg

Re: Prośba o pomoc

Post autor: jarekregner72 »

Nie dam rady zrobić innego ujęcia mam je zapakowane w pojemniku z innymi , spróbuję delikatnie wyjąć :wlosy: Dzięki za pomoc. :hi:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Chrząszcze [FOTO-oznaczanie]”