Badanie różnorodności biologicznej Puszczy Białowieskiej

Projekty zbiorowe - faunistyka, bazy danych. Współpraca.
Awatar użytkownika
Marcin D
Posty: 75
Rejestracja: środa, 14 maja 2008, 12:13
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Badanie różnorodności biologicznej Puszczy Białowieskiej

Post autor: Marcin D »

Projekt pt.: „Partnerstwo w ochronie reliktowych gatunków Puszczy Białowieskiej narzędziem wdrażania Dyrektywy Ptasiej i Siedliskowej” zakłada inwentaryzację gatunków chronionych Dyrektywą Ptasią i Siedliskową, dla których Puszcza Białowieska jest najważniejszą ostoją: chrząszcze saproksyliczne, motyle, dzięcioły: trójpalczasty i białogrzbiety.
Jeżeli interesujesz się tymi zwierzętami, chcesz zdobyć praktykę w ich inwentaryzacji i przyczynić się do poznania różnorodności biologicznej Puszczy Białowieskiej zgłoś się już dziś!! Zapraszamy.

Przyłącz się do projektu badania różnorodności biologicznej Puszczy Białowieskiej

Projekt zakłada inwentaryzację najcenniejszych gatunków Puszczy Białowieskiej, poza obszarem Białowieskiego Parku Narodowego. Zgromadzone dane zostaną przekazane instytucjom odpowiedzialnym za gospodarowanie Puszczą i wykorzystane na potrzeby przygotowania planu zadań ochronnych – Natura 2000 i innych, kluczowych dokumentów w oparciu o które będzie zarządzany ostatni las o charakterze naturalnym na Niżu Europejskim.

Nadzór merytoryczny nad projektem prowadzą naukowcy od lat zajmujący się badaniem poszczególnych grup zwierząt Puszczy Białowieskiej: prof. dr hab. Jerzy M. Gutowski, dr Bogdan Jaroszewicz, dr hab. Wiesław Walankiewicz.

Przedmiot inwentaryzacji stanowią gatunki chronione Dyrektywą Ptasią i Siedliskową, dla których Puszcza Białowieska jest najważniejszą ostoją: chrząszcze saproksyliczne, motyle, dzięcioły: trójpalczasty i białogrzbiety.

Jeżeli interesujesz się tymi zwierzętami, chcesz zdobyć praktykę w ich inwentaryzacji i przyczynić się do poznania różnorodności biologicznej Puszczy Białowieskiej zgłoś się już dziś!!

Przewidywane terminy prac terenowych:

- dzięcioły – marzec, kwiecień 2010

- motyle – kwiecień – lipiec 2010

- chrząszcze: wrzesień – listopad 2009, marzec – lipiec 2010

Zgłoszenia kieruj bezpośrednio do:

- Marcin Wereszczuk, wereszczuk2003@o2.pl, 501 423 290 - osoby zainteresowane inwentaryzacją dzięciołów i motyli;

- Adam Bohdan, adam.bohdan@wp.pl, 509 197 718 - osoby zainteresowane inwentaryzacją chrząszczy;

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot” Oddział Podlaski. Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlasy rozmieszczenia, Bazy danych - projekty zbiorowe”