Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - http://www.entomo.pl/forum/
Teraz jest piątek, 17 lis 2017, 20:21

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: stronka
PostNapisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 20:19 

Specjalność:
Witam. Kilka dni temu opublikowałem własną stronę poświęconą tematyce przyrodniczej gdzie tematem przewodniczym są grzyby lecz owadów też nie zabraknie o ile czas pozwoli. Prezentowane na niej będą moje zdjęcia więc chętnych zapraszam do zobaczenia i polubienia strony tutaj.

http://fotoprzyroda-iko.pl/

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: stronka
PostNapisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 21:04 
Bardzo fajne zdjęcia, no i widać że Cię cieszy samo fotografowanie - a to jest najważniejsze. Mam tylko jedną drobną uwagę, poprawić to jednak trzeba. Otóż nazwy są pisane błędnie - Mleczaj Rydz (Lactarius Deliciosus)....powinno być mleczaj rydz (Lactarius deliciosus).....czyli rodzajowa dużą literą, a gatunkowa małą (w łacińskiej nazwie, bo w polskiej to chyba obydwa słowa pisane z małej) ;-) Takie są zasady. No i jak wspomniałem - strona sympatyczna i miła dla oka. Kręć nią dalej.
Pozdrowiska - Mazep

PostNapisane: wtorek, 23 wrz 2014, 06:13 

UTM: DE03
Specjalność:
Piękne zdjęcia. Fajna strona  :brawo:

PostNapisane: wtorek, 23 wrz 2014, 08:37 

UTM: EC19/ED10
Specjalność:
Fotki bardzo fajne :brawo:
w kwestii treści chciałem dodać, że na fotce przedstawiającej ryjkowca (podpisanego jako Obryzg Szkółkowiec (Polydrusus Sericeus)) jest Phyllobius pomaceus, którego polska nazwa, jak pokazuje google, brzmi naliściak pokrzywiak

PostNapisane: wtorek, 23 wrz 2014, 11:48 
Marcinie Grzybiarzu ;-)
.....dlaczego Wy nie piszecie Swych imion, tylko jakieś nic nie mówiące dv6000?
Ponownie przypominam o poprawkach w pisowni nazw. Zwróć uwagę na wypowiedź Roberta...polskie nazwy małymi, a łacińska -  jak już pisałem. Popraw :no:
Nadal obstaję przy tym, iż zdjęcia są fajne. Lubię grzyby, lubię je fotografować....tylko jakoś tak fajnie mi nie wychodzą. Przy tej okazji - zdjęcie hubiaka pospolitego - jak osiągnąć taką perspektywę i głębię ostrości?
Tutaj też wspomnę o podlinkowanej przez Marcina stronie do mapy z grzybami (zakładka "MAPA"). To strona Marka Snowarskiego, którą bardzo polecam. To atlas grzybów (Marek jeszcze oferuje podobny atlas - roślin). Można za baaaardzo niewielkie pieniądze wykupić u Marka abonament roczny na użytkowanie tych stron. Atlasy obydwa są genialne, cały czas się rozbudowują, co roku odnawia się abonament i ma się dostęp do genialnej pomocy botanicznej i mykologicznej. Bez loginu (a ten dopiero po opłaceniu abonamentu) nie ma się dostępu do pełnej wersji, a mówię - szkoda, bo to bardzo fajne atlasy.
Pozdrowiska - Mazep

PostNapisane: wtorek, 23 wrz 2014, 19:25 

Specjalność:
Dzięki wielkie za waszą szczerość, stronka z biegiem czasu się będzie rozbudowywać, ale to zależy też od właśnie wolnego czasu z którym niestety jest najwięcej kłopotów. Poprawiłem nazewnictwo łacińskie, jednak myślę że polskie może jednak być z dużej bo to raczej większego znaczenia niema, tak bynajmniej myślę. Dzięki za poprawienie nazwy (petrel) Jeśli stronka się podoba dajcie Lubię to ! i zapraszam do odwiedzania, tak jak mówiłem gdy będę dysponował więcej wolnym czasem postaram się zrobić i wstawić jakieś fajne fotki :)

Jacku jeśli chodzi o głębię ostrości to akurat zdjęcia grzybów fotografuję bez lampy a z czym to idzie w parze, ustawiona duża przysłona około f/16 - f/20 oraz dużym czasem naświetlania około "0,5 - "2 automatycznie zdjęcie musi być robione w pozycji nieruchomej, bo z ręki niema szans zrobić takiego zdjęcia.

P.S.
Jacek Mazepa napisał(a):
Marcinie Grzybiarzu ;-)
.....dlaczego Wy nie piszecie Swych imion, tylko jakieś nic nie mówiące dv6000?
Pozdrowiska - Mazep

Zmieniłem :)

PostNapisane: środa, 24 wrz 2014, 06:07 
Marcin 86 napisał(a):
Jacku jeśli chodzi o głębię ostrości to akurat zdjęcia grzybów fotografuję bez lampy a z czym to idzie w parze, ustawiona duża przysłona około f/16 - f/20 oraz dużym czasem naświetlania około "0,5 - "2 automatycznie zdjęcie musi być robione w pozycji nieruchomej, bo z ręki niema szans zrobić takiego zdjęcia

Dzięki za poradę :okok:
Mazep

PostNapisane: niedziela, 12 paź 2014, 16:52 

Specjalność:
Zapraszam !

https://www.facebook.com/pages/fotoprzy ... 6264609270

Strefa czasowa: UTC + 1