Kilka fotek z Muzeum w Liverpoolu (dział entomologii)

Sympozja, zebrania, zloty entomologiczne, komunikaty, wystawy, giełdy, spotkania i in.
jankol59
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 12 stycznia 2006, 22:21
Lokalizacja: Kołobrzeg

Kilka fotek z Muzeum w Liverpoolu (dział entomologii)

Post autor: jankol59 »

Byłem ostatnio w Anglii i w Walii i jako, że mam "skrzywienie entomologiczne" (taka choroba jeszcze dokładnie nie opisana w podręcznikach medycyny) zahaczyłem o kilka miejsc gdzie można było spotkać straszyki i inne owady. Był Ogród Zoologiczny w Chester (ponoć największy w Anglii) i w Muzeum Miejskie w Liverpoolu, (na całym piętrze) dział entomologii !!!!. W sumie bardzo się rozczarowałem. Bo to co zobaczyłem mam a o innych gatunkach, okazach to oni mogą sobie pomarzyć. No chyba , że gdzieś pochowali ? Jedyny plus to Muzeum za "Free". Były inne działy przyrodnicze i etnograficzne + astrologia. Ale niestety :wink: skrzywienie entomologiczne przykuło w 99% moją uwagę na dziale entomologii . Jedyna moja zdobycz z Walii - to "upolowany" :roll: Europejski krab zielony na plażach Llandudno

Kilka fotek z tych miejsc:

Tu Europejski krab zielony (Carcinus maenas)
ang. Green Shore Crab - łazi sobie luzem po plaży

Obrazek

A tu w większości strasznie pokancerowane okazy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety fotki robione przez szybę - no i zła ich jakość


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I trochą plastikowych robaczków - za to duże i całe

Obrazek

Obrazek
jon

Post autor: jon »

Jak na muzealne okazy niedźwiedziówek to wyjątkowo dobrze zachowane bo nie wyblakłe. Bardzo ciekawe widać tu formy A. villica.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sympozja, zebrania, wystawy”