Organizacja giełdy- pytanie

Sympozja, zebrania, zloty entomologiczne, komunikaty, wystawy, giełdy, spotkania i in.
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: Ścinek »

Witam!

Jako iż o częstochowskiej giełdzie nic nie słychać od dłuższego czasu, zastanawiam się nad próbą podjęcia się wyzwania organizacji takowej giełdy. Odbyłaby się w Katowicach, dokładne miejsce do ustalenia. Pytanie tylko czy byłyby jakieś osoby chętne na przyjazd na takową giełde? Wiecie, organizacja organizacją ale są rzeczy bardziej istotne jak wystawcy i kupujący. Termin przewidywałbym na koniec 2015 początek 2016 roku. Czekam na jakiekolwiek zainteresowanie z waszej strony. Jeżeli będę widział, że jest to warte zachodu podejmuje się organizacji.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: Jacek Kurzawa »

Pewnie byłyby - jak zwykle, trudno to przewidzieć. Powodzenie takiej giełdy zależy od kilku czynników, szanse są, byleby to się utrzymało. Lokalizacja Katowice wydaje się być dobra, może nawet lepsza.
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: Ścinek »

Też tak pomyślałem, lepszy dojazd z różnych części kraju (jakby źle nie było). Do tego pomyślałem, że może to skłonić naszych czeskich kolegów do przyjazdu- toż to przecież szansa na odnowienie znajomości a nawet zarobienia jakiejś sumy. Tak jak mówie jestem skłonny podjąć się tego, aczkolwiek orientacyjnie muszę wiedzieć czy ma to sens, myślałem też nad organizacją czegoś dla dzieciaków- toż to przecież przyszłość nauki, więc może jakieś warsztaty, kto wie :coto: . Wiadomo nie chce też wybierać się z motyką na słońce i organizować nie wiadomo jak wielkiego wydarzenia, które legnie w gruzach na starcie przez nadmiar pomysłów... więc po kolei, po nitce do kłębka :)

Ps. jeżeli ktoś byłby chętny z okolic do jakiejkolwiek pomocy z okoloic Katowic (jeżeli dojdziemy juz do jakiejś konkretnej decyzji tj. Tak czy NIE.) to zapraszam na PW
carabus1
Posty: 657
Rejestracja: sobota, 25 stycznia 2014, 13:50
UTM: CB71
Specjalność: Coleoptera, Carabidae
Podziękowano: 1 time

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: carabus1 »

Częstochowska giełda odbędzie się w październiku tego roku. Giełda w Katowicach to niezły pomysł. Tylko termin zaplanować należy tak , aby nie pokrył się z częstochowskim. Zaszkodzi to obu imprezom.
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: Ścinek »

Carabus1 - dobrze wiedzieć, w takim razie kwestia dyskusyjna czy jest sens organizacji osobnego (nazwijmy go) drugorzędnego wydarzenia w tak bliskiej (w stosunku do siebie) lokalizacji- zdaje sobie sprawę, ze wielu by to pasowało pod względem dojazdu czy innych czynników ale myślę, że w takim momencie trzeba by się nad tym zastanowić.

Czekam na dalsze opinie :mysl:
gt
Posty: 383
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:45
Specjalność: chrząszcze, skrzydła, bionika, motyle,
profil zainteresowan: fotografia owady hodowla bionika Tomasz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: gt »

Słyszałem, że giełda w Częstochowie odbędzie się na 99 %.
Pomysł z giełdą na początku roku w Katowicach też mi się podoba.
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: Ścinek »

Czy na forum jest osoba odpowiedzialna za giełde w Częstochowie? Jeżeli tak bardzo bym prosił o jakąś informacje- może dałoby radę połączyć siły i mogłoby z tego wyjść coś naprawdę konkretnego. Z góry dziękuje
carabus1
Posty: 657
Rejestracja: sobota, 25 stycznia 2014, 13:50
UTM: CB71
Specjalność: Coleoptera, Carabidae
Podziękowano: 1 time

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: carabus1 »

Organizator giełdy częstochowskiej jest poza krajem i łowi. Powiadomiłem gościa. Niebawem wraca i odezwie się.
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Re: Organizacja giełdy- pytanie

Post autor: Ścinek »

Odświeżę troszeczkę temat- jesteśmy z kolegą w trakcie planowania i załatwiania formalności oraz poszukiwania optymalnego miejsca na giełdę. Planowany termin to Marzec/Kwiecień 2016r w Katowicach. W momencie kiedy wszystkie formalności będą załatwione poinformuję o tym w oddzielnym poście z dokładną datą i lokalizacją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sympozja, zebrania, wystawy”