GRZYBY LEŚNE W TWOIM OGRODZIE (Grzybki sadzone we wiaderku)

Awatar użytkownika
pawel050686
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 14 kwietnia 2012, 15:12
Kontakt:

GRZYBY LEŚNE W TWOIM OGRODZIE (Grzybki sadzone we wiaderku)

Post autor: pawel050686 »

Co sądzicie o gotowych grzybniach, które można kupić na allegro.
Pieczarki to rozumiem, ale grzyby leśne ???
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16266
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: GRZYBY LEŚNE W TWOIM OGRODZIE (Grzybki sadzone we wiaderku)

Post autor: Aneta »

Sugeruję pójść na forum ogrodnicze z tym pytaniem.
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GRZYBY LEŚNE W TWOIM OGRODZIE (Grzybki sadzone we wiaderku)

Post autor: red45 »

Kiedyś była na ten temat dyskusja na forum o grzybach. Generalnie chyba nikomu nie udało się wyhodować żadnych grzybów, mimo spełnienia warunków typu określone gatunki drzew w pobliżu. Co innego boczniaki czy inne wyrastające z substratów :D
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: GRZYBY LEŚNE W TWOIM OGRODZIE (Grzybki sadzone we wiaderku)

Post autor: Miłosz Mazur »

Kiedyś rozmawiałem z jednym leśniczym, który zakupił sobie jakieś takie "coś" i rozlał pod grupą dębów w obrębie leśniczówki.
"Panie, borowiki z kapeluszami jak moje łapy" - chwalił mi się. Leśnik starej daty był dość, więc jak to często bywa w tej profesji postury był słusznej ;)

Jak już pogadaliśmy o grzybach to zapytałem go o jelonki bo właśnie robiłem tam jakąś inwentaryzację dla nadleśnictwa (wolałem nie pytać o pachnicę). "jakieś robaki tu u mnie latają" - odpowiedział rezolutnie. Potem uśmiechnął się jednoznacznie i zaprosił na wyrabiany przez siebie "koniaczek". Niestety byłem autem i pora była przedpołudniowa ;)

Ech praca leśnika ;)

Ale grzyby mu rosły, choć podejrzewam, że było by gorzej jakbyś chciał wysiać to w mieście czy z dala od lasu.
Awatar użytkownika
kiczy
Posty: 104
Rejestracja: piątek, 10 lutego 2012, 14:53
UTM: XS64
Lokalizacja: Oława

Re: GRZYBY LEŚNE W TWOIM OGRODZIE (Grzybki sadzone we wiaderku)

Post autor: kiczy »

pieczarki do wzrostu potrzebują końskiego nawozu , boczniaki jakiegoś innego substratu na którym można je wyhodować w warunkach domowych. Leśne grzyby to zupełnie inna sprawa , tutaj do wzrostu potrzebny jest proces zwany mikoryzą , jest to proces polegający na zależności pomiędzy grzybnią , a korzeniami poszczególnych gatunków drzew , zachodzący pod ziemią , coś na zasadzie symbiozy , czyli współżycia dwóch organizmów opartych na obustronnej korzyści . Doświadczeni grzybiarze doskonale znają te zależności i wiedzą pod jakimi drzewami jakich grzybów szukać . Moim zdaniem kupno grzybni grzybów leśnych i spowodowanie ich wzrostu w ogrodzie to raczej nie bardzo możliwe w warunkach domowych .... chyba że dogadamy się z naturą .
domino
Posty: 297
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:21
Lokalizacja: Leszno

Re: GRZYBY LEŚNE W TWOIM OGRODZIE (Grzybki sadzone we wiaderku)

Post autor: domino »

Moim zdaniem, a chodzę na grzyby już sporo lat borowiki w ogródku sprowadzone sztucznie to bajka. Co innego gdyby koło ogrodu był choć kawałek lasu gdzie jest mikoryza z korzeniami drzew.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, grzyby.”