System oceny jakości spreparowanego okazu

Układanie zbiorów, gabloty, szpilki narzędzia i przybory entomologiczne
Awatar użytkownika
Diesel
Posty: 101
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 12:18
Lokalizacja: Inowrocław

System oceny jakości spreparowanego okazu

Post autor: Diesel »

Bardzo proszę o przybliżenie mi(lub pokierowanie do takiego wątku jeśli istnieje -ja nie znalazłem) systemu oceny jakości spreparowanego okazu, widzę że często stosuje się oznaczenia A1 A++ itp to sztywna skala czy jedynie umowna?
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: System oceny jakości spreparowanego okazu

Post autor: Kamil Mazur »

To nie jest skala spreparowania tylko określenie uszkodzeń okazu.
Wpisując w google cokolwiek jak chociażby "insect a1 quality means" trafiamy na stonę jakiegoś sklepu gdzie to jest wyjaśnione:

If specimens have no grading marked, they are A1 quality, which means you can expect them to be perfect specimens, with exception of some leg damage. - A1 czyli okazy idealne ewentualnie, coś nie tak z nogami, w praktyce przeważnie okazy z hodowli

A1-: These specimens have very minor damage, normally restricted to antenna damage.
A1- również bardzo małe uszkodzenia przeważnie czułków, więc też spoko

A-: These specimens have minor damage, such as antenna damage, or minor flight wear such as small scratches, minor sale damage, some minor fraying around the edges of the wings.
A- małe uszkodzenia czułków oraz takie które powstają wskutek zlatania, czyli jakieś rysy na skrzydłach, nieznaczne postrzępione skrzydła - tego typu rzeczy już trochę przeszkadzają

A2: More significant damage, such as major flight wear, small rips, small pieces missing from the wings, damage to the thorax or abdomen, or staining.A2 to już jest dziadostwo, okazy znacznie zlatane, znaczne uszkodzenia skrzydeł jak obdarcia, uszkodzenia ciała
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Organizacja zbioru - gabloty, etykietowanie, szpilki”