Wysyłka Motyli

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Awatar użytkownika
Tropinka60
Posty: 55
Rejestracja: czwartek, 13 kwietnia 2017, 13:42
profil zainteresowan: Killer

Wysyłka Motyli

Post autor: Tropinka60 »

Witam. chce dla znajomego wysyłać Motyla na szpilce spreparowanego.chciałbym aby w jednym kawałku do niego trafił.macie jakieś swoje dobre sposoby do wysyłki ? mam takie małe pudełka styropianowe zamykane , i myślałem ze może w takie podułko Motyla , i w kopertę bąbelkową to wsadzic i wysłać pocztą , czy musi być to jakaś paczka i z opcją wysyłki ,,ostrożnie,,>? Jak ktoś wysyłał to proszę o podzielenie się swoim doswiadczeniem ,pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Wysyłka Motyli

Post autor: Aneta »

Tylko w paczce z opcją ostrożnie, inaczej motyl dotrze w proszku. Pudełko też potrzebne mocniejsze niż styropianowe (najlepiej twardy plastik), na spód gęsta pianka/styropian, żeby szpilka się nie kręciła, większy okaz warto też unieruchomić dodatkowymi paroma szpilkami wbitymi przy ciele owada.
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Wysyłka Motyli

Post autor: Łukasz Buglowski »

Dorabiałem jako kurier i mogę tylko stwierdzić, że napis/ opcja "ostrożnie" nic nie daje.. ;)

Grunt to dobrze zabezpieczyć motyla, uniemożliwić poruszanie się go w pudełku, czy też zgniecenie przez inne paczki
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Wysyłka Motyli

Post autor: Aneta »

Łukasz Buglowski pisze:Dorabiałem jako kurier i mogę tylko stwierdzić, że napis/ opcja "ostrożnie" nic nie daje.. ;)
8)
Ja piszę tylko z pozycji wysyłającego/odbiorcy, i póki co nie miałam jakichś nieprzyjemnych niespodzianek przy korzystaniu z tej opcji - za to przesyłki typu zwykłego przychodziły w naprawdę różnym stanie.
Awatar użytkownika
Tropinka60
Posty: 55
Rejestracja: czwartek, 13 kwietnia 2017, 13:42
profil zainteresowan: Killer

Re: Wysyłka Motyli

Post autor: Tropinka60 »

ok , dzięki za odpowiedzi :)Już wiem jak działać :)jak się przeszkolę to Ci coś wyślę Aneta :)
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Wysyłka Motyli

Post autor: TomekK »

Wysyłałem już dziesiątki jak nie setki motyli i jak do tej pory się sprawdziła metoda:
Małe pudełko z motylami, po bokach tułowia dwie szpilki żeby nie obracal się wg osi własnej. Przy naprawdę dużych gatunkach prócz szpilek również odrobina waty pod odwlokiem. To pudełko wewnątrz drugiego a pomiędzy nimi pomiete gazety, skrawki gąbki, folii babelkowej itp, byle nie ściśle zgniecione bo nie spełnia funkcji amortyzacji. Priorytet polecony i z głowy. Na kilkadziesiąt takich paczek i setki wysłanych motyli tylko raz czy dwa odpadł jakiś odwlok.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Wysyłka Motyli

Post autor: Aneta »

ento pisze:To pudełko wewnątrz drugiego a pomiędzy nimi pomiete gazety, skrawki gąbki, folii babelkowej itp, byle nie ściśle zgniecione bo nie spełnia funkcji amortyzacji.
O, właśnie - zapomniałam o tym wspomnieć, a taka izolacja jest bardzo istotna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy entomologiczne”