O innych forach...

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

O innych forach...

Post autor: Darecki »

Wydzielone z https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=807&t=35905
Lich555 pisze:... Jednak na innym forum powiedziano mi, że to z pewnością nie jest ona...
Zapomniałem zapytać-o jakim innym forum mówisz?
Lich555
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 16 czerwca 2017, 15:09

Re: Co to za gatunek?

Post autor: Lich555 »

terrarium.pl
O takich rzeczach wolałbym mówić w wiadomościach, żeby nie robić tutaj niepotrzebnego spamu.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Co to za gatunek?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Jak masz swoje obserwacje i uważasz że są one ciekawe, to pisanie o tym na Forum jest dobrą rzeczą, bo inni mogą się dowiedzieć, mogą się dołączyć do dyskusji itd. Taka jest właśnie rola FORUM.
Lich555
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 16 czerwca 2017, 15:09

Re: Co to za gatunek?

Post autor: Lich555 »

Info. na jakim forum pisałem jest nijak związana z tematem i robi niepotrzebny spam wg mnie (dalej to ciągniemy xD). Chyba, że poznaliście przez to nowe forum (bardzo byłoby mi miło), aczkolwiek wątpię żebyście go nie znali skoro taki laik jak ja je znam :D
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Co to za gatunek?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Temat lekko zbacza, masz rację :okok: ale skoro ktoś spytał, to jest to cały czas dyskusja.
Z tymi forami terrastycznymi to jest tak, że przeciętny entomolog nie ma tam za bardzo czego szukać z kilku prostych powodów: jest dużo gatunków ezgoztycznych, dużo pająków (to nie owad), owady tam się kupuje w celu hodowania tak jak kota czy psa itd., tam nie ma prawie nic związanego z entomologią. Wystarczy zresztą porównać ze sobą fora pod względem tematyki by widzieć że są bardzo różne. Dlatego może Cię to zaskoczy, ale tych for terrastycznych entomolodzy raczej nie odwiedzają. Ja już dawno na takim nie byłem, ale je znam :P
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co to za gatunek?

Post autor: Dark »

Jacek Kurzawa pisze:(...)Dlatego może Cię to zaskoczy, ale tych for terrastycznych entomolodzy raczej nie odwiedzają. Ja już dawno na takim nie byłem, ale je znam  :P
Nie jest tak źle. Aneta siedzi prawie codziennie, ja działam jako admin (od czasu do czasu). Jeszcze minimum ze 2-3 osoby od nas regularnie się udzielają, a jeszcze kilka tam troszkę kiedyś działało.

Można powiedzieć, że się uzupełniamy, a nawet stanowimy swego rodzaju "bufor" chroniący przed zaśmiecaniem forum przez niepotrzebne pytania ;)

No dobra, to już zupełny offtop ;)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Co to za gatunek?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Byłem dzisiaj, widziałem, też tak to odbieram. Dobrze, że for jest więcej, jest różnorodność. Poza tym każdy ma swoje podejście do entomologii i są tacy "bardziej terraryści", "bardziej fotograficy", "bardziej naukowcy", "hodowcy", itd. Nie da się wielu spraw od siebie oddzielić.
Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

Re: O innych forach...

Post autor: Darecki »

To co powiedzieli o włosach na oczach u miodnej to prawda, ale jak masz foty pszczół(albo innych owadów) i chcesz mieć je oznaczone to lepiej od razu wrzucaj tu. :smiech:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy entomologiczne”