pozdrowienia z madery

Opisy, jak się przygotować, relacje ...
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

pozdrowienia z madery

Post autor: Konto_usuniete »

witojcie siedze sobie na maderze, pogoda w sam raz na picie winka i robaki choc ich tutaj jak na razie nie wiele , po wst€pnym rekonesansie - jeden gownojadek z owczego bobka, kilka spr€zykow, jeden kusak, ale jutro w gory to cos pewno sie wykluje, za to widoki, ocean, i drogi - budija je tu chyba psychopaci sa super
Awatar użytkownika
Radek P.
Posty: 427
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:08
Lokalizacja: Białowieża/Cegłów

Post autor: Radek P. »

kozę jakąś przywieź kolegom... :wink:
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

No proszę proszę ale kolega sobie wojażuje :grin: . Właśnie pamiętaj o jakis zwierzakach dla kolegów :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

No to żem wrócił... jeśli chodzi o "roboki" to trafiłem na wczesną wiosnę - kwitnie mnóstwo tropików zaciągniętych na wyspę ale miejscowa roślinnosć wciąż śpi.. kóżki żadnej, z czerpaka - mimo licznych machań udało mi się wyciągnąć ryjka, biegacza (sic!) kilka sztuk drobnicy itp. mimo zapalonej lampy UV na balkonie leciały pojedyńcze komary i jedna sówka - poza tym nic po prostu nic. jak rozmawiałem z ludzmi, najwięcje owadów lata w maju oraz pażdzierniku. Sama wyspa super- jest gdzie połazić po górach, poszwędać się po zakamarkach. Najlepiej kupić sam bilet na czarter, załadować plecak i szwendać się po górach lub płaskowyżu - wszędzie są pola biwakowe, schrony turystyczne itp. jak są jakieś pytania słucham..
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Czesc sa pytania jak cenowo zakladajac namiot etc kalkuluje sie wyjazd dla jednej osoby na powiedzmy 10 dni
To sobie Bracie pojezdzil ale zeby kozy zadnej nie przywiezc... :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Co do ceny samego przelotu mogę się pokusić tylko o orientacyjną cenę - za czarter około 1000 zł z Polski z Anglii - około 400zł z opłatami. Na miejscu - ceny podaje w euro - H2O - 0,50, piwo - 0,5- 1,0 wino madera 3-6, puszka parówek - 30 sztuk 3 ewro.
ceny porównywalne do tego co w kraju. autobus - lotnisko - stolica 2,5 e. wynajęcie samochodu R. clio - 28 za dzień benzyna 1,34 e.
rozbijanie namiotu darmocha. ile kosztuja schroniska - nie wiem.
a z kozami rzeczywiście bryndza, przywiozlem patyka z larwa zobaczym co wyjdzie... :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże i ekspedycje entomologiczne”