Chrząszczarski Tour de Pologne

Opisy, jak się przygotować, relacje ...
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Chrząszczarski Tour de Pologne

Post autor: ptica »

Polska to jest bardzo piękny kraj- zulu gula :), a zwłaszcza z perspektywy jazdy pociągami PKP :D :wink:
Najpierw pojechałem do Białowieży, gdzie jak udowodniłem, że nie pochodzę z Warszawy - dostałem zniżkę na nocleg. Zaraz na drugi dzień poznałem Przemka z forum, który przyjechał do puszczy i zamieszkał u Mateusza. Przemek to świetny kolega i kompan- od razu przypadliśmy sobie do gustu, szkoda, że mógł być tylko na zapiątek. Zrobiliśmy parę wspólnych wypadów na robale. Głównie przeszukiwaliśmy stosy w poszukiwaniu urussovi, ale szukaliśmy też intensywnie na baldachach innych chrząszczy. Generalnie podczas mojego 10-dniowego pobytu w B-ży znalazłem tylko 1 samca urussovi, było gorzej niż podczas ubiegłorocznych upałów lipcowych. Jak się dowiedziałem Jarek z Bożeną znaleźli tylko 3 szt urussovi w tym sezonie. Natomiast dużo było pedostrangalii. Jakoś zdjęć jakie tu wstawię pozostawia dużo do życzenia. Miałem przestawione parametry w ustawieniach i potem jak kopresowałem foty to jeszcze dałem do vivatu
W Białowieży było super, poza tym nocne rozmowy polaków podczas grila. No i jeszcze z Radkiem się widziałem i rozmawialiśmy...
Potem pojechałem z Białowieży do Koszalina. Fajna podróż: przez Bagna Biebrzańskie, potem wokół jezior mazurskich..., a potem do Ustronia Morskiego na stanowiska aromi, textora, oculaty, lapathi. No i te foczki z sikorkami na plaży.. Pobyłem 6 dni i miałem już jechać do domu, ale brat mnie namówił na mecz Zagłębia Lubin -mojej druży, której kibicuję od ponad 30 lat ze Steaua,ą - niestety przegranego. Pozbierałem troche leptury i pojechałem do domu, ale tu pobyłem tylko 1 dzien i za namową żony pojechaliśmy do Nowej Rudy oraz w Góry Sowie. Na odwiedzenie Bzyka z forum brakło juz czasu. W Sowich oczywiście wybraliśmy się na Wielką Sowę - z przełęczy Jugowskiej. Po drodze było sporo drewna. Niestety było już praktycznie po sezonie i z robactwem kicha. Tylko rubry. Na WLK. Sowę zabraliśmy naszego psa, który w tamtym roku był z nami na Szczelińcu WLK. i tak się śmialiśmy, aby wyrobić psu legitymację GOT :D . I to narazie wszystko. Robali przywiozłem 2 słoiki i wszystko czeka zamrożone na stosowną chwilę. Pociągami przemierzyłem ok. 2300km po naszym pięknym kraju - zulu gula :D
Załączniki
Brodate dziabołki: z lewej czerwony diabołek z językiem to Przemek, z prawej diabołek z marynarską brodą- to Mateusz, a w środku diabołek- to ten co ma odstrzał na wuja- czyli ptica
Brodate dziabołki: z lewej czerwony diabołek z językiem to Przemek, z prawej diabołek z marynarską brodą- to Mateusz, a w środku diabołek- to ten co ma odstrzał na wuja- czyli ptica
Białowieża kopia 4.jpg (111.92 KiB) Przejrzano 1631 razy
Od "domu" w B-ży 100m
Od "domu" w B-ży 100m
miłość po Białowiesku.jpg (70 KiB) Przejrzano 1536 razy
Nikawo niet. Można uchadit
Nikawo niet. Można uchadit
C.jpg (125.81 KiB) Przejrzano 1541 razy
Skażicie, pażałsta, kuda jest Łukaszenka?
Skażicie, pażałsta, kuda jest Łukaszenka?
Przyjaciel Łukaszenki.jpg (123.27 KiB) Przejrzano 1551 razy
.. a na plaży łazi..
.. a na plaży łazi..
7 obcy pasażer....jpg (35.42 KiB) Przejrzano 1535 razy
Awatar użytkownika
Radek P.
Posty: 427
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:08
Lokalizacja: Białowieża/Cegłów

Post autor: Radek P. »

Fajna wycieczke Zbychu sobie zorganizowales... Szkoda tylko, ze w Bialowizy czas mi nie pozwolil dluzej pogawedzic i posiedziec razem przy tym i owym :wink:
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Wczoraj komp mi chodził mułowato i wrzuciłem jeszcze fotę( a nawet niechcąco 3 ) z nieoczekiwanego spotkania w puszczy trójki ( Mateusz, Elvis, ptica) z dwójką Darków: Łupińskim i Wasilukiem
Załączniki
spotkanie.jpg
spotkanie.jpg (80.78 KiB) Przejrzano 1614 razy
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Zabłądziliśmy wracając z P. Aug :D
W tym czasie obie puszcze nie ,,darzyły robakiem" bo w P. Aug. noce były zbyt zimne na motyle a w P. Biał. kózki niezbyt chętnie chciały się pokazywac.
Ale poznaliśmy Ptice i Elvisa, spotkaliśmy się z Mateuszem i nawet tylko dla tego warto było tam ,,zabłądzic" :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże i ekspedycje entomologiczne”