Wyprawa na Ponidzie 1995 :-)

Opisy, jak się przygotować, relacje ...
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Wyprawa na Ponidzie 1995 :-)

Post autor: PawełB »

Podróż sentymentalna w czasy, gdy odbywały się oficjalne spotkania warszawskiego oddziału PTE na Wilczej, prezesował Piotr Banaszkiewicz, pan Jerzy Heintze przychodził na każde spotkanie z ciastkami i herbatą, odbywały się prelekcje i wykłady, a wszyscy byliśmy piękni i młodzi .....

Otóż pewnego razu wybraliśmy się na wycieczkę terenową na Ponidzie, kwaterę obraliśmy w mieście zdrojowym Busku. Wszystko wskazuje na to, że był to maj 1995. Zapowiadało się super, sami znawcy tych terenów i lokalnej jakże ciekawej entomofauny, ale pogoda zrobiła się deszczowa i wyszło jak zwykle ....

Wszystkie fotki z zapomnianego negatywu, jaki wypadł mi ostatnio z szafy. Z wieloma osobami nie mam kontaktu od lat, no to już prawie 20 lat temu. Ale kilka nieustająco jest aktywnych.....
Załączniki
Wybraliśmy się kilkoma samochodami, to mój poczciwy peżocik 309, wydaje mi się że to Mąchocice pod Kielcami, gdzie miała być aurinia....Przebojem wyjazdu był Janek Tatarkiewicz, który na bieżąco nagrywał wszystkie spostrzeżenia na taśmowy dyktafon...
Wybraliśmy się kilkoma samochodami, to mój poczciwy peżocik 309, wydaje mi się że to Mąchocice pod Kielcami, gdzie miała być aurinia....Przebojem wyjazdu był Janek Tatarkiewicz, który na bieżąco nagrywał wszystkie spostrzeżenia na taśmowy dyktafon...
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (145.66 KiB)
Na kwaterze, Od lewej:<br />Siedzą: Grzegorz Bistuła, Janek Tatarkiewicz, <br />stoją Adam Stroiński, Paweł Górski, Jurek Boczar, Piotr Banaszkiewicz, Małżonka Jurka<br />Jak widać korzystaliśmy z atrakcji Buska w postaci wód zdrojowych
Na kwaterze, Od lewej:
Siedzą: Grzegorz Bistuła, Janek Tatarkiewicz,
stoją Adam Stroiński, Paweł Górski, Jurek Boczar, Piotr Banaszkiewicz, Małżonka Jurka
Jak widać korzystaliśmy z atrakcji Buska w postaci wód zdrojowych
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (142.66 KiB)
Drugi od lewej Paweł Sembrat, reszta jak na poprzedniej fotce
Drugi od lewej Paweł Sembrat, reszta jak na poprzedniej fotce
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (136.03 KiB)
Ponidzie_95_(4).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (127.76 KiB)
Ponidzie_95_(8).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (130.36 KiB)
Ponidzie_95_(5).jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (147.75 KiB)
Spore zainteresowanie budził mój mini-atlasik motyli Whalleya, będący jakby &quot;streszczaniem&quot; Tolmana i Lewingtona, z tymi samymi rysunkami
Spore zainteresowanie budził mój mini-atlasik motyli Whalleya, będący jakby "streszczaniem" Tolmana i Lewingtona, z tymi samymi rysunkami
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (140.09 KiB)
Biskup w czasach seminarium :-)
Biskup w czasach seminarium :-)
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (137.53 KiB)
Prezes
Prezes
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (138.65 KiB)
&quot;Say cheese&quot; czyli musi być jeszcze jakiś film z tego wyjazdu, niestety Piotr zginął z horyzontu entomologii wiem tylko ze pracuje w jakimś podwarszawskim samorządzie
"Say cheese" czyli musi być jeszcze jakiś film z tego wyjazdu, niestety Piotr zginął z horyzontu entomologii wiem tylko ze pracuje w jakimś podwarszawskim samorządzie
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (145.34 KiB)
Pogoda pozwoliła jedynie na zwiedzanie Wiślicy, pamiętam, ze jakoś nie spodobaliśmy się miejscowym i proponowali nam mała ustawkę......<br />W tle Dom Długosza
Pogoda pozwoliła jedynie na zwiedzanie Wiślicy, pamiętam, ze jakoś nie spodobaliśmy się miejscowym i proponowali nam mała ustawkę......
W tle Dom Długosza
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (149.3 KiB)
Do kolegiaty prowadzi pan Piotr Sembrat, który wspominając czasy studenckie opowiadał nam o wykopaliskach archeologicznych , w których brał tam udział i szkielecie porąbanego woja odkrytego pod posadzką. Bazylika stoi na fundamentach dużo starszych kościołów romańskich
Do kolegiaty prowadzi pan Piotr Sembrat, który wspominając czasy studenckie opowiadał nam o wykopaliskach archeologicznych , w których brał tam udział i szkielecie porąbanego woja odkrytego pod posadzką. Bazylika stoi na fundamentach dużo starszych kościołów romańskich
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (140.12 KiB)
Wnętrze bazyliki w Wiślicy
Wnętrze bazyliki w Wiślicy
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (146.48 KiB)
Nadzieja heteropterologi w czarnej dziurze.......
Nadzieja heteropterologi w czarnej dziurze.......
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (138.82 KiB)
Autor reportażu też się załapał na fotkę
Autor reportażu też się załapał na fotkę
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.17 KiB)
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Wyprawa na Ponidzie 1995 :-)

Post autor: Konto_usuniete »

He he...dobre...a z drugiej strony przerażające bo to było 20 lat temu.....
i fakt lało równo przez 3 dni. Piękne słońce wyszło jak byliśmy przed Warszawą...
A dziś właśnie moją kurtkę 65 z działki przywiozłem bo stwierdziłem, że ją reanimuję...czyli wychodzi że ma co najmniej 20 lat...i się trzyma.
A spotykamy się przecież do dziś....choć nie na Wilczej i w innym składzie.
PS. Paweł nie było Cię... :birra:
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyprawa na Ponidzie 1995 :-)

Post autor: Wujek Adam [†] »

Aaaa... ha, ha, ha, ha, haaa! :rotfl: :brawo: :okok:

Do stołecznej entomo-załogi dołączyłem w ostatnim roku poprzedniego stulecia, ale super było zobaczyć jak wyglądaliście w 1995 roku!
Dzieciaki! :D
... oprócz Pawła Sembrata, który się prawie w ogóle nie zmienił! :ok:
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyprawa na Ponidzie 1995 :-)

Post autor: PawełB »

Cieszę się że wspominki się podobały. Może macie jakieś inne fotki z dawnych działań?

Paweł się nie zmienia bo image muszkietera tez jest stały :-)
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyprawa na Ponidzie 1995 :-)

Post autor: CARABUS12 »

Dobre
Jestem w szoku :ok:
Musze poszukać starych zdjęć :birra:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Wyprawa na Ponidzie 1995 :-)

Post autor: Przemek Zięba »

Robią wrażenie!! :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże i ekspedycje entomologiczne”