Czarnogora 2004

Opisy, jak się przygotować, relacje ...
Radomir Jaskuła
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Czarnogora 2004

Post autor: Radomir Jaskuła »

Witam!
Planuje w tym roku wraz z grupa znajomych miesieczna wyprawe do Czarnogory (lapie glownie chrzaszcze). Panstewko nieduze a i calkiem gorzyste, a do tego nad Adriatykiem wiec pewnie uda sie cos ciekawego zlapac. Chetnie nawiaze kontakt z osobami, ktore bylyby zainteresowane "przechwyceniem" pewnych rodzin chrzaszczy, najchetniej w celu "zrobienia czegos z materialem". Sam glownie lapie drobiazgi zwiazane ze sciolka (sito, pniaki), ale moglbym zwrocic uwage na jakies konkretne rodzinki wiedzac, ze sie to komus przyda.
Radek
Gość

Post autor: Gość »

Oj to jakby się dało jakieś motylki.... wszystko co lata zwłaszcza w nocy a co do chsząszczy to jakby były jakieś kózki chętnie "przytuli" je pewno mój kolega
Radomir Jaskuła
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 13:03
Lokalizacja: Łódź

czarnogora i motylki

Post autor: Radomir Jaskuła »

Witam Gosciu!
Jeszcze mi sie nie zdazylo bedac poza Polska nie uzywac swiatla do wabienia owadow, wiec pewnie jakies cmy da sie zebrac....:>
RJ
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Czarnogora 2004

Post autor: Roman Królik »

Radomir Jaskuła pisze:Planuje w tym roku wraz z grupa znajomych miesieczna wyprawe do Czarnogory (lapie glownie chrzaszcze). Panstewko nieduze a i calkiem gorzyste, a do tego nad Adriatykiem wiec pewnie uda sie cos ciekawego zlapac. Chetnie nawiaze kontakt z osobami, ktore bylyby zainteresowane "przechwyceniem" pewnych rodzin chrzaszczy, najchetniej w celu "zrobienia czegos z materialem". Sam glownie lapie drobiazgi zwiazane ze sciolka (sito, pniaki), ale moglbym zwrocic uwage na jakies konkretne rodzinki wiedzac, ze sie to komus przyda.
I jak poszło? Są jakieś rodzinki do "przechwycenia"? Ciidae, Buprestidae (im mniejsze tym lepiej!) :D
Awatar użytkownika
Paweł Wojtaszek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 14 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Chorzelów

Post autor: Paweł Wojtaszek »

Jak by sie coś dało to b.chętnie :mrgreen: , ale nie malizny :D :D

pozdrówka
Radomir Jaskuła
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 13:03
Lokalizacja: Łódź

po Czarnogórze 2004

Post autor: Radomir Jaskuła »

Witam serdecznie!
Nie bylo mnie na forum chyba jez z pol roku...
Spiszac jednak z odpowiedzia na pytanie p. Romana Królika: w Czarnogórze bylo sympatycznie i owocnie, przynajmniej w grupach chrzaszczy, na ktore "polowalem" (Cicindelidae & Carabidae). Mam jednak taze troche innego materialu, cześciowo rozesłanego juz do różnych specjalistów. Troche materiału mi ciągle jeszcze zostało, jeśli ktoś chciałby się tym zając na "poważnie" chetnie go mogę udostępnić.
Szczegóły grup, które "jeszcze się osały" pod mailem:
radekj@biol.uni.lodz.pl

Serdecznie pozdrawiam,
Radek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże i ekspedycje entomologiczne”