Cytowanie [cytat, z cytatem]

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Cytowanie [cytat, z cytatem]

Post autor: Marcin Wencel »

Nie potrafię w szybkiej odpowiedzi cytować wypowiedzi innych użytkowników. Przyciskam ten przycisk w górnym prawym rogu i nic. Proszę o pomoc :wink:
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Cytowanie

Post autor: wojtas »

marcinw11 pisze:Nie potrafię w szybkiej odpowiedzi cytować wypowiedzi innych użytkowników. Przyciskam ten przycisk w górnym prawym rogu i nic. Proszę o pomoc :wink:
A mi sie chyba udalo .
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Re: Cytowanie

Post autor: Marcin Wencel »

wojtas pisze:
A mi sie chyba udalo .
Mi już też :lol:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Cytowanie

Post autor: Jacek Kurzawa »

Marek Wanat pisze: PS. Nie wiem czemu przypisało cytaty PawłowiB, skoro wziąłem je z postu Wujka Adama. Jak widać Forum też nie jest wolne od błędów ;)
To z pewnością nie jest błąd Forum. Te cytaty zostały dodane ręcznie, bo tylko pierwsze cytowanie dodawane jest automatycznie, kolejne trzeba już dodawać ręcznie.
Z drugiej strony - phpBB jest pełne błędów i każda kolejna wersja phpBB wychodzi z setkami drobnych poprawek. Obecna wersja Forum to 3.0.12 a aktualna wersja phpBB jest 3.1.9. Niestety, zainstalowanie tej nowej wersji wiąże się z nową instalacją, która grozi utratą obecnych funkcji i wprowadzaonych drobnych poprawek. Póki co, pracujemy na starej.

Instrukcja.

Jak to działa. Aby tekst pojawił się jako cytowany należy go ograniczyć z przodu i za tekstem znacznikami [ quote ] oraz [ /quote ]

Kod: Zaznacz cały

[quote]Cytowany tekst[/quote]
Tekst cytowany rozpoczyna się znacznikiem [ quote ] (bez spacji) i kończy [ /quote ] (bez spacji)

Jest kilka metod na zacytowanie postu bądź jego fragmentu.

Aby zacytować cały post:
Klikamy "cytuj". Cały post pojawia się w oknie do redagowania swojego postu.

Aby zacytować fragment postu
Klikamy "cytuj" i potem ręcznie usuwamy niepotrzebne fragmenty tekstu z cytowanego postu.

Aby zacytować cokolwiek.
W oknie redagowania postu zaznaczamy tekst i klikamy przycisk Quote, znajdujące się nad oknem. Spowoduje on dodanie znaczników przed i po tekście.

Jak dopisać, kto cytował.
Można to zrobić ręcznie dodając do quote znak równości i cudzysłowie.

Przykłady:

Kod: Zaznacz cały

[quote]Cytowany tekst[/quote]
wyświetli się
Cytowany tekst

Kod: Zaznacz cały

[quote="ktokolwiek"]Cytowany tekst[/quote]
wyświetli się
ktokolwiek pisze:Cytowany tekst
Powodzenia!
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Cytowanie

Post autor: admin »

Marek Wanat w https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=226577#p226577 pisze: PS. Nie wiem czemu przypisało cytaty PawłowiB, skoro wziąłem je z postu Wujka Adama. Jak widać Forum też nie jest wolne od błędów ;)
Zastanawiałem się dość długo, co się stało, że nastąpiła zamiana cytatów i doszedłem do tego, jakie czynności wykonał Marek W., że wkleiło cytat z nazwiskiem innego postującego.

Gdy piszemy post poniżej okna edytora wyświetlane są poprzednie posty - w odwrotnej kolejności. Można prześledzić dyskusję a także zaznaczyć tekst i go zacytować ! Funkcja jest wygodna, trzeba tylko uważać, który przycisk "cytuj" naciskamy, bo po jego naciśnięciu nastapi wklejenie zaznaczonego tekst z nazwiskiem autora tego postu, w którym był przycisk "cytuj". Marek W zaznaczył tekst Wujka Adama i nacisnął "cytuj" z postu, który był poniżej (poprzedni post to post PawlaB). I powstał cytat

Kod: Zaznacz cały

[quote="PawełB"]- Jakie kryteria obowiązują w doborze i cytowalności prac? I dlaczego niektóre prace, na które powołuje się BioMap przeczą temu, co BioMap zawiera?[/quote]
- ale treść cytatu pochodzi z postu Wujka Adama.
Załączniki
cytat z zaznaczeniem.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (63.37 KiB)
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”