Polskie Forum Entomologiczne
http://www.entomo.pl/forum/

:::::::  Migracja FORUM na nowy hosting - TITTLE.pl  :::::::
http://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=39599
Strona 1 z 1

Autor:  admin [ niedziela, 23 września 2018, 01:49 ]
Tytuł:  :::::::  Migracja FORUM na nowy hosting - TITTLE.pl  :::::::

Forum zostało przeniesione na nowy hosting  - >> TITTLE.pl <<

Migracja została zakończona po pierwszej w nocy, kilkanaście minut temu. Monitoruję zachowanie się serwera, obserwuję logi. Trwa zmiana delegacji domeny, potrzeba czasu na propagację domeny, ale już po 12 godzinach nie powinno być żadnych problemów z widocznością domeny entomo.pl.

Przez ponad 8 lat hosting zapewniała firma dhosting.pl Forum działało prawidłowo, na decyzję o przeniesieniu wpływ miało kilka rzeczy:

optymalizacja kosztów
poprawa jakości obsługi. Tu mógłbym napisać długi elaborat co w dhosting mi się nie podobało, ale udawałem, że tego nie ma. Na to teraz szkoda czasu. Generalnie -  dpanel w dhostingu jest nieintuicyjny, architektura mocno zawiła, wykonywanie prostych operacji czasami było tam bardzo trudno wykonać.
polityka firmy dhosting
itd.

Jakby nie patrzeć nadszedł czas aby do działania Forum wykorzystać własny serwer hostingowy. TITTLE.pl  to moja firma hostingowa, która świadczy kompleksową obsługę hostingową: rejestracja domen + hosting + budowa stron www.

Najbliższy okres pokaże, czy nie pojawią się jakieś problemy. Bądźmy dobrej myśli.

Załączniki:
LOGO-Bialetlo160.png
LOGO-Bialetlo160.png [ 13.69 KiB | Przeglądane 679 razy ]

Autor:  admin [ sobota, 10 sierpnia 2019, 10:11 ]
Tytuł:  Re: :::::::  Migracja FORUM na nowy hosting - TITTLE.pl  :::::::

Minął już prawie rok od migracji Forum na serwer TITTLE.pl Jak widać zmiana okazała się dobrym posunięciem, bo nie miałem z nim praktycznie żadnych większych problemów.

Dzisiaj zmieniłem wersję  php dla domeny entomo.pl z php 5.6 na php 7.0.  Wszystko działa, nieco szybciej, bo to przecież php 7.0, który jest niemal dwukrotnie szybszy od 5.6.

Gdyby pojawiły się jakieś błędy proszę je sygnalizować w tym wątku viewtopic.php?f=892&t=41337

Autor:  admin [ piątek, 20 września 2019, 05:30 ]
Tytuł:  Re: :::::::  Migracja FORUM na nowy hosting - TITTLE.pl  :::::::

Dzisiaj w nocy w TITTLE.pl został zmieniony serwer.  Obecnie jest to serwer dedykowany o dużej wydajności, na dyskach ssd. RAM został zwiększony z 4GB do 24GB (!), również procesor jest nieco silniejszy, jest to  Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1230 v6 @ 3.50GHz.  Ponadto lokalizacja serwera jest teraz w Polsce, co wpływa na lepszą dostępność, krótsze czasy odpowiedzi.

Razem powinno to spowodować zauważalne polepszenie w ładowaniu stron a błędy zgłaszane w wątku  mysql nie powinny się już zdarzać. Bazy czasami zatykały się przy 4-6 GB RAM-u. Czas pokaże, czy jakieś błędy w działaniu Forum pojawią się w przyszłości.

W tym roku planuję uaktualnienie platformy forum czyli phpBB do najnowszej wersji, co pociągnie za sobą gruntowną przebudowę funkcji forum, gdyż wiele z obecnych funkcji zostało zaimplementowanych dawno temu i po reinstalacji do najnowszej wersji prawdopodobnie te łatki, poprawki i nowe funkcje zostaną usunięte z kodu. Wraz z najnowszą wersją pojawią się jednak nowe możliwości, nowe funkcje, wtyczki, większe bezpieczeństwo, poprawiona wydajność etc.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/