Grupa na Facebook FB - Polskie Forum Entomologiczne

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Grupa na Facebook FB - Polskie Forum Entomologiczne

Post autor: admin »

Utworzona została grupa na FB:

Grupa FB - Polskie Forum Entomologiczne

https://www.facebook.com/groups/752942585169640/


Utworzenie GRUPY na FB jest odpowiedzią na potrzeby w systemie FB. Strona na FB Forum Entomologiczne nie daje możliwość pisania dla użytkowników natomiast w GRUPIE można pisać tak samo jak na Forum z tą różnicą, że Forum pozostaje dalej tym czym jest a GRUPA na FB daje możliwość pisania na FB na sprawy związane z Forum. Jest to z pewnością opcja wygodna dla tych wszystkich, którzy używają na co dzień Facebooka.

Co myślicie o tym posunięciu?

Do administrowania grupą przydałoby się kilku administratorów. Zgłoszenia na PW, email lub FB . Moj profil na FB: https://www.facebook.com/JacekKurzawaentomo
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Grupa na FB - Polskie Forum Entomologiczne

Post autor: Brachytron »

Nie jestem przekonany. Odonatolodzy praktycznie przenieśli swą aktywność z chwilą utworzenia swej grupy na FB. Dlaczego mamy pisać o Forum gdzieś indziej niż na Forum?
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Grupa na FB - Polskie Forum Entomologiczne

Post autor: admin »

Już wyjasniam jak to rozumiem.
5 stycznia 2013 zalożylem stronę Forum na FB
https://www.facebook.com/forumentomolog ... 4554243256
i sam wtedy nie bardzo czułem jej potrzebę ani jak ona ma funkcjonować w przestrzeni FB. Była tam nawet kilka lat cisza, ostatnio trochę to ruszyło ale to jest tylko "tablica ogłoszeń", gdzie ja mógłbym coś napisać w razie awarii Forum, chociaż i tak to nie dotrze do wielu osób, bo stronę obserwuję obecnie 334 osoby. Ta strona na FB sobie jest i to wszystko.

Tymczasem GRUPA na FB jest jak Forum, tylko, że w przestrzeni FB - daje możliwość omawiania na bieżąco miedzy uczestnikami grupy, każdy może pisać. To zdecydowanie zmienia możliwości GRUPY względem STRONY.

Jakie to może nieść korzyści dla użytkowników? Wydaje mi się, że między innymi takie, że FB jest inną platformą niż Forum i daje inne możliwości. Można np kontaktować się ze sobą zamiast na PW to na FB. Problemem są nicki na Forum, bo często są różne. Inna funkcjonalność to kręgi znajomych - FB pokazuje nam znajomych. Jeszcze inna funkcja - w grupie na FB można znaleźć kto mieszka blisko nas lub w tej samej miejscowości. Takich funkcji FB ma wiele, pod wieloma względami FB jest potężnym narzędziem.

Łączność na FB to nieco inna przestrzeń niż na Forum, mogą się wzajemnie uzupełniać. Dla kogoś może byc łatwiej monitorować FB a dla innych FB to środowisko, na którym nie są zarejestrowani i nigdy nie bedą, jest więc z wyboru niedostępny. FB działa inaczej - to strumień postów. Forum jest jak magazyn postów, gdzie można wyszukiwać zawartość.

Odonatolodzy to taka sama wyspecjalizowana grupa jak dipterolodzy, koleopterolodzy czy hemipterolodzy. Każda grupa ma własne tematy. Wszystkie te grupy łączy jedna dyscyplina - entomologia i wiele tematów jest wspólnych. Dlatego istnieje Forum. I dlatego taka grupa powinna istnieć już dawno a jak się sprawdzi to już pokaże czas. Mam wrażenie, że taka potrzeba była już dawno i jest w dalszym ciągu. Było to trochę przegapione, ale myślę, że jest to do nadrobienia.
Brachytron pisze:Dlaczego mamy pisać o Forum gdzieś indziej niż na Forum?
Na Forum trzeba pisać. Jak poradzimy sobie z pisaniem na grupie... ? Prawdę mówiąc do końca tego jeszcze nie wiem. Wyobrażam to sobie jednak tak, że są tacy, którzy są na FB i chcą coś napisać, o coś spytać i nie chcąc się rejestrować na Forum mogą to zrobić na FB na grupie. Forum na tym "straci" posta i cała dyskusję, ale ważniejsze jest chyba to, że jest miejsce na pytania i jest to FB z całym arsenałem funkcji FB i ogromną ilością potencjalnych odbiorców. To ruch w stronę dyskusji o entomologii. A może poprzez FB więcej osób znajdzie Forum. Myślę, że obydwie przestrzenie są potrzebne i mogą się wzajemnie uzupełniać.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Grupa na FB - Polskie Forum Entomologiczne

Post autor: admin »

Do obsługi grupy na FB potrzebni są Administratorzy, najlepiej z doświadczeniem w przestrzeni FB. Chętnych proszę o kontakt.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”