O prawie - niepotrzebnie

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

O prawie - niepotrzebnie

Post autor: Wujek Adam [†] »

Nigdy nie wiadomo kto przegląda to forum, więc odpowiedzialność i ewentualne konsekwencje wyjątkowo beztroskiego chwalenia się łamaniem prawa w postaci nielegalnego posiadania i chowu gatunków chronionych, mogą być finalnie dla Ciebie przykre, irianl'nie.
Lecz to Twoje sprawa - jesteś dorosły i pewnie wiesz co robisz, z czym igrasz i na co się narażasz.
A mógłbyś jeszcze trochę poczekać z tym wątkiem, bo w nowym Rozporządzeniu dotyczącym ochrony gatunkowej większość przedstawicieli rodzaju biegacz już chronionych nie będzie! ;-)

A co do Twojego pytania: Carabus spp. są znane z długowieczności (w porównaniu do innych chrząszcz), bo imagines przeżywają kilka lat. Niektóre z nich jednak, aby prawidłowo funkcjonowały, wymagają zimowego stanu diapauzy.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Kilka pytan do fachowcow

Post autor: Przemek Zięba »

Hmm ale Adamie, Irianl nie mieszka w Polsce tylko w Holandii, osobiście nie jestem przekonany, czy w Holandii są to gatunki chronione, ani czy nawet w przypadku jesli są to holenderskie służby ochroniarskie śledzą wątki na naszym forum :D
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: O prawie - niepotrzebnie

Post autor: admin »

Twoje uwagi, Adam, są całkowicie (CAŁKOWICIE) niepotrzebne, zbędne a nawet regulaminowo zabronione. Doczytaj punkt 6 załącznika do regulaminu i proszę stosuj się do niego.
viewtopic.php?p=195844#p195844
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: O prawie - niepotrzebnie

Post autor: Wujek Adam [†] »

Faktycznie, przecieram oczy ze zdumienia, ale jest to faktycznie regulaminowo zabronione! :zg:

Muszę gdzieś poczytać jakie obowiązki ma Administracja forum internetowego względem postów, w których ktoś publicznie przyznaje się lub wzywa do łamania prawa (i Administracji również radzę to zrobić).

W każdym razie wiem o tym, że wszelkiej maści "Regulaminy", które stoją w sprzeczności z krajowym prawodawstwem (nie tylko z kodeksem karnym, ale i z obowiązującymi ustawami, rozporządzeniami itp.) są nieważne i niewiążące, a osoby próbujące ustalać własne niekonstytucyjne prawa i wymagające ich przestrzegania od innych mogą być za to ukarane.

Niniejsze zagadnienia są ciekawe, rozwojowe, powracające na różnych forach internetowych, i nigdzie dobrze nie wyjaśnione. ;-)

Tak czy siak w wątku irianl'a natenczas pozostawiłem jedynie ściśletematyczną część mojej wypowiedzi, dotyczącą długości życia biegaczy.
:hi:
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: O prawie - niepotrzebnie

Post autor: admin »

Twoje "dobre rady" Wujka nie są potrzebne a wręcz są zbędne. Mieszanie Twojej (nie)wiedzy z jakimś przeczuciem powodują wrażenie jakieś konstruktywnej oceny i powodują powstawanie dyskusji, które kończą się niemal zawsze awanturą. Tym razem już powstaje dialog, bo Ci odpowiadam, ale to nie jest początek dalszej dyskusji, ponieważ temat w mojej ocenie jest do zamknięcia już.

Z Twojego postu wynika, że:
1. nie czytałeś regulaminu
2. musisz przeczytać o obowiązkach administracji i dajesz dobrą radę Administracji żeby zrobiła to samo (jeszcze np.nie umyłeś samochodu ale radzisz sąsiadowi swoje auto umyć). Dziękujemy.
3. Wiesz, że Regulminy wszelkiej maści stojące w sprzeczności z prawem są nieważne i niewiążące a osoby ustalające własne prawa mogą być nawet za to ukarane.
4. W kolejnym zdaniu dowiadujemy się, że nic nie jest dobrze wyjaśnione.

I to jest cały post.

Jak zapoznasz sięz Regulminem i aspektami obowiązującego prawa w Polsce dotyczącego m.in. działalności for (a kilka razy podawałem Ustawy, które tego dotyczą) to odkryjesz, że cały Regulamin jest zgodny z prawem w Polsce i obowiązujący tutaj.

Temat zamykam (*), żeby nie tracić więcej czasu.

* - zgodnie z Regulaminem.
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”