Rejestracja - imię i nazwisko

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja bym jeszcze wprowadził wymóg, żeby każdy rejestrujący się użytkownik nazywał się (login) własnym imieniem i nazwiskiem - to znacząco podniesie poziom wypowiedzi i nie będzie anonimowe. Jednocześnie podanie nieprawdziwych danych powinno powodować zbanowanie użytkownika i jego IP. Wyeliminujemy również roboty rejestrujące się na dziwne nazwy i wrzucające seks-reklamę albo inne tego typu treści.
Peter Senn
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 26 lipca 2008, 21:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: Peter Senn »

Popieram Grzegorza, żeby każdy rejestrujący się użytkownik nazywał się (login) własnym imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: Dark »

Grzegorz Banasiak pisze:Ja bym jeszcze wprowadził wymóg, żeby każdy rejestrujący się użytkownik nazywał się (login) własnym imieniem i nazwiskiem - to znacząco podniesie poziom wypowiedzi i nie będzie anonimowe. Jednocześnie podanie nieprawdziwych danych powinno powodować zbanowanie użytkownika i jego IP. Wyeliminujemy również roboty rejestrujące się na dziwne nazwy i wrzucające seks-reklamę albo inne tego typu treści.
I zaroi się nam na forum od Janów Kowalskich i Nowaków... nie wiem, jak będziemy to w stanie zweryfikować? Skan dowodu osobistego? ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: Grzegorz Banasiak »

No bez przesady, skanów nie potrzeba ale można założyć elementarną uczciwość użytkownika. Zresztą przy próbie jakiejkolwiek współpracy z kimkolwiek - a w entomologii to podstawa - prawda wyjdzie na jaw. Ja osobiście wolę korespondować z Janem Kowalskim niż z ZgRd23 :)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: Aneta »

Wiacek pisze:W tej sytuacji  :mysl: jedynie Aneta będzie mogła ustawić status zaawansowany :).
Co z tego, skoro i tak wywalą mnie za brak nazwiska? :mrgreen:
A serio, nie śmiałabym przypisać sobie takiego statusu, znam swoje ograniczenia :]
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Aneta, jesteś nie tylko szybka ale i wyjątkowo samokrytyczna :)
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: wojtas »

Moim zdaniem wymóg podawania swojego nazwiska przez początkujących spowoduje mniejsze zainteresowanie z ich strony. Ot choćby loguje się "Kasia" która mówi że ją coś gryzie i się okazuje że to pchły i woli nie podawać swojego nazwiska żeby przypadkiem ktoś znajomy się nie dowiedział. Ponadto na początku niektórzy mają opory przed podaniem swoich danych.
No i trzeba by było zbanować Anetę, Wiacka i jeszcze parę innych osób.
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: CARABUS12 »

To ja sobie ustawie początkujący :birra:
Moim zdaniem jest to niezbyt dobry pomysł
ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: Dark »

Wojtas dobrze prawi, zwłaszcza, że mamy tu sporo takich "jętek jednodniówek", co to logują się tylko po to, by uzyskać odpowiedź na jedno pytanie.
Kamil Mazur pisze:(...) a nadal są osoby podpisujące się "adghdfg" albo "Bolek". I zrobił się martwy zapis - widać to przelatując chociażby ten wątek: mamy wiacka, Darka, Łukasza, adminowi już odpuścimy :) a jakoś Mazur, Banasiak, Mp, Senn i Radwańscy potrafią się podpisać i nie mają oporów(...)
O wypraszam sobie, anonimowy nie jestem, wystarczy popatrzeć pod awatar :P :mrgreen:
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: CARABUS12 »

Popieram myślę, że wystarczy pod awatarem imię i nazwisko.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Poziomy: początkujący, ogólny i zaawansowany

Post autor: Grzegorz Banasiak »

wojtas pisze:Moim zdaniem wymóg podawania swojego nazwiska przez początkujących spowoduje mniejsze zainteresowanie z ich strony. Ot choćby loguje się "Kasia" która mówi że ją coś gryzie i się okazuje że to pchły i woli nie podawać swojego nazwiska żeby przypadkiem ktoś znajomy się nie dowiedział. Ponadto na początku niektórzy mają opory przed podaniem swoich danych.
No i trzeba by było zbanować Anetę, Wiacka i jeszcze parę innych osób.
Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że wątek o gryzieniu przez pchły zaśmieca forum i dobrze będzie jak się nie pojawi. Znajomi powinni się jednak dowiedzieć, żeby świństwa nie przywlec do swoich domów ;)

Podpis pod awatarem jest formą podawania swoich danych personalnych i usprawiedliwia brak imienia i nazwiska w loginie. Istotą tego rozwiązania nie jest jakieś sankcyjne ściganie odstępstw - zwłaszcza w odniesieniu do użytkowników goszczącym na forum od dawna, ma natomiast odstraszyć potencjalnych szkodników forumowych od ich działalności. Pozwoli też moderatorom jednoznacznie działać w przypadku nadużyć, zamiast całymi dniami zastanawiać się co robić z danym przypadkiem.
Ja byłem drugim użytkownikiem tego forum - po adminie - i do głowy mi nie przyszło logować się inaczej niż imieniem i nazwiskiem. Jednym słowem - login albo podpis pod awatarem pełnym imieniem i nazwiskiem popieram i zupełnie nie przemawia do mnie argumentacja żeby tak miało nie być. Jeśli takie jest życzenie - wyjątek zrobiłbym dla Anety :), no niech stracę :)
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: Brachytron »

Żadnych wyjątków, nie może być równych i równiejszych.
bartek.g
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2011, 12:17

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: bartek.g »

Mysle, ze dobra bylaby jeszcze lista z madrymi pytaniami, ktore mozna by bylo wybierac i zadawac, tak aby reszta uzytwkonikow mogla odpowiadac nieurazona i zadowolna z wysokiego poziomu dyskusji.

Jezeli nie chcecie rozmawiac z osobami, ktore nie podaja imienia i nazwiska nie musicie. Nie musicie tez odwiedzac takich watkow i mowic, ze nie chcecie z tymi osobami rozmawiac. Dosc latwo jest ocenic z kim sie rozmawia na podstawie samej rozmowy, nie trzeba do tego nazwiska (wyksztalcenia, wyznawanej religii, plci, itp). Imie i nazwisko, ktore tutaj wiele osob podaje, czesto sa tylko pustymi wyrazami, rownie dobrze osoba moze sie przedstawiac ASsa@890.

Kwestia zmiany myslenia i zrozumienia internetu (i pewnie umiejetnosci poruszania sie w nim).

Edit: Aa... Ktos moze nie chciec aby jego imie i nazwisko bylo indeksowane przez wyszukiwarki. Zaraz ktos napisze, ze nie wstydzi sie swoich wypowiedzi. Chodzi o to, ze niektorzy wola pozostac anonimowi, zachowac prywatnosc.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: admin »

Zgadzam się, znam takie osoby, które z racji zajmowanego stanowiska nie mogą publicznie wypowiadać się na właściwie żaden temat. Są tutaj tacy forumowicze i trudno nakazywać im przedstawianie się. Z tą myslą powstało pole imie i nazwisko w profilu, by było dobrowolne. Zresztą nicka mozna zmienić w każdej chwili. A ponieważ z anonimami trudno się czasem dyskutuje to tez dobrąmetodą jest .. niedyskutowanie. To wlasnie dlatego i chyba jedynie dlatego można chcieć się przedstawiać, żeby móc liczyć na odpowiedzi osób konkretnych. Ale akurat teoria w przypadku tego Forum czesto rozmija się z praktyką...... ale może kiedyś będzie lepiej.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: wojtas »

Nie każdy jest tak otwarty że lubi NK, facebook i inne tego typu ustrojstwa w związku z tym nie wyobrażam sobie zmuszać kogoś do tego żeby podpisywał się swoim imieniem i nazwiskiem. A zresztą jaka jest różnica między kasss23 a zmyślonym Janem Kowalskim? Ja jakoś tego nie widzę. Chyba że ma być tak jak pisze Grzesiek że kto skłamie to go na bruk.
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: Dispar »

A ja to się niezgadzam na nieanonimowość :D .
Taki nick jak n.p.brat - facet pisze ciekawe posty i widać po nich, że ma dużą wiedzę, nstp. Aneta - co by to było za forum bez niej i bez jej wiedzy - nie przeszkadza mi to, że nie wiem jak się nazywają i kim są a ważne, że mają wiedzę i ją przekazują.
Mam nick dispar a imie i nazwisko pod avatarem - moim zdaniem to powinno wystarczyć :D .
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: Grzegorz Banasiak »

bartek.g pisze:Mysle, ze dobra bylaby jeszcze lista z madrymi pytaniami, ktore mozna by bylo wybierac i zadawac, tak aby reszta uzytwkonikow mogla odpowiadac nieurazona i zadowolna z wysokiego poziomu dyskusji.
Jezeli nie chcecie rozmawiac z osobami, ktore nie podaja imienia i nazwiska nie musicie. Nie musicie tez odwiedzac takich watkow i mowic, ze nie chcecie z tymi osobami rozmawiac. Dosc latwo jest ocenic z kim sie rozmawia na podstawie samej rozmowy, nie trzeba do tego nazwiska (wyksztalcenia, wyznawanej religii, plci, itp). Imie i nazwisko, ktore tutaj wiele osob podaje, czesto sa tylko pustymi wyrazami, rownie dobrze osoba moze sie przedstawiac ASsa@890.
Kwestia zmiany myslenia i zrozumienia internetu (i pewnie umiejetnosci poruszania sie w nim).
Edit: Aa... Ktos moze nie chciec aby jego imie i nazwisko bylo indeksowane przez wyszukiwarki. Zaraz ktos napisze, ze nie wstydzi sie swoich wypowiedzi. Chodzi o to, ze niektorzy wola pozostac anonimowi, zachowac prywatnosc.
Tak się składa, że próbujemy ustalić zasady funkcjonowania NASZEGO forum i użytkownik, który się tu rejestruje zgadza się na te zasady albo nie. Chce być anonimowy - może pisać na onecie i podpisywać się jak chce. To nie jest forum dla każdego kto ma coś do powiedzenia - tylko forum entomologiczne. Nie musimy zmieniać myślenia i "rozumienia" internetu. Rozumienie internetu najlepiej widać na np. na portalach typu NK. Takiego bagna chyba nikt by tu chyba nie chciał. Ale oczywiście demokratycznie każdy może wyrazić opinię. Zdecyduje Admin.
Myślę, że poziom ogólny polskiej entomologii odzwierciedla to forum, jeśli tak to zostanie dalej to do końca świata i jeden dzień dłużej będziemy tłumaczyć, że bielinka można oznaczyć za pomocą każdej książki o motylach i że trzeba robić ostre zdjęcie, koniecznie górną powierzchnię skrzydeł, podać datę i miejsce... i pojawi się 6478-my post który te zasady oleje sikiem prostym bo przecież po co stosować się do zasad, anonimowo można jeszcze nazwać forumowiczów starymi piernikami i się obrazić. To przecież takie trendy i nowoczesne myślenie, zawsze można się zarejestrować jako Kazio2 i dalej zaśmiecać forum, takiego rozumienia internetu - przynam - nie akceptuję.
Marek Hołowiński
Posty: 5057
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: Marek Hołowiński »

Dispar pisze:A ja to się niezgadzam na nieanonimowość :D .
Taki nick jak n.p.brat - facet pisze ciekawe posty i widać po nich, że ma dużą wiedzę, nstp. Aneta - co by to było za forum bez niej i bez jej wiedzy - nie przeszkadza mi to, że nie wiem jak się nazywają i kim są a ważne, że mają wiedzę i ją przekazują.
Mam nick dispar a imie i nazwisko pod avatarem - moim zdaniem to powinno wystarczyć :D .
Mi również nie przeszkadza sam nick na forum.
Kiedy jednak dochodzi do korespondencji, wymiany itp i tak poznaję nazwisko i imię (no chyba że przesyłkę odbiera inna osoba), ale to mnie nie bardzo interesuje.
Skoro ktoś nie chce podawać publicznie jak się nazywa, uszanujmy to.
A komu to nie odpowiada, nie ma obowiązku pisania z taką osobą.

W miedzyczasie zauważyłem post Grześka.
jednym zdaniem: nie widzę związku poziomu forum z podawaniem swojego nazwiska
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: wojtas »

Popieram Marka w 100%
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Rejestracja - imię i nazwisko

Post autor: Miłosz Mazur »

Można ewentualnie wprowadzić opcję dla ludzi, którzy nie chcą zdradzać z różnych przyczyn swoich personaliów opcję "do wiadomości Administracji Forum" i aby tak było w istocie.
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”