Martwe dusze

Książka skarg i zażaleń.
Miejsce do zgłaszania nieprawidłowości, problemy znalezione przez użytkowników.
brakkonta

Martwe dusze

Post autor: brakkonta »

powodowany problemem z wątku viewtopic.php?f=78&t=23209 mam taką myśl a'propos zamętu w związku z imionami, czy tam nick'ami (jak je zwą tak zwą). Trzeba by zwrócić uwagę na ogromną ilość nibyforumowiczów, którzy to mają ZERO postów, a pośród "użytkowników" twardo istnieją. Oni to m.in. blokują niepotrzebnie wpisanie imienia "Bożena" i Koleżanka ze wspomnianego wątku musi wykaleczać jakieś anezob'y. Cała fura też jest takich, którzy to napisali JEDEN post np. w 2007 roku i ......ciała nie znaleziono do tej pory. Czy nie można tutaj co nieco posprzątać?
Mazep
dany561 †
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 21 października 2007, 19:53
Lokalizacja: Sławęcice(XV07)

Re: Martwe dusze

Post autor: dany561 † »

Ja także przychylam się do prośby Jacka.Po co zaśmiecać serwer użytkownikami którzy go nie używają i nie ma ich na forum od xx czasu.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Martwe dusze

Post autor: Antek Kwiczala † »

Być może sprawę da się jakoś rozwiązać (musiałby to zrobić admin), ale są tu pewne problemy. Formalnie trzeba by skasować profil takiego użytkownika - ale pozostanie post, który napisał (czasem faktycznie jeden) - nie wiem jak program forum potraktuje post nieistniejącego forumowicza.
Owa forumowiczka, o której wspomina Jacek nie ma zresztą do końca racji, pisząc:
anezob pisze:jako login wybrałam anezob (czyt. wstecz ) gdyż moje imię było już zajęte
- nie ma profilu użytkownika "Bożena", jest Bożenka i Bozena. Gdyby swoje imię napisała poprawnie "po polsku" zapewne by ją zalogowało. Mogła też dodać choćby jedną literę nazwiska, też nie byłoby problemu. Niektórzy jednak wszelkimi sposobami starają się być "oryginalni".
Można by w regulaminie dopisać punkt, że użytkownicy, którzy od określonego czasu (powiedzny kilku lat) są nieaktywni, i napisali jeden incydentalny post (typu - coś mnie ugryzło), byliby usuwani z listy użytkowników. Rzecz jest warta rozważenia.
Bożena
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 17:48
Gender: women

Re: Martwe dusze

Post autor: Bożena »

Faktycznie udało mi się zmienić nick na Bożena, najwyraźniej musiałam wpisać bez kropki że nie chciało mi przyjąć za pierwszym razem.
Pozdrawiam wszystkich aktywnych uczestników forum :-)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Martwe dusze

Post autor: Antek Kwiczala † »

No brawo, Bożeno. Witaj na Forum pod własnym imieniem! :brawo:
Najważniejsze, to się nie zrażać początkowym niepowodzeniem.
Grzesiek
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 11 lipca 2011, 20:23
UTM: CA61
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Martwe dusze

Post autor: Grzesiek »

Hmmmm.... Nie do końca mi się ten pomysł podoba, bo sam nie piszę prawie nic i więcej wysłałem prywatnych wiadomości niż mam wpisów na forum. Trudno ustalić jakiś sensowny okres po którym użytkownika można by "wykasować". Rok? Dwa lata? Rozumiem, że do samego czytania forum nie trzeba mieć swojego konta, ale na pewno jest spora grupa użytkowników, którzy odzywają się raz na ruski rok...
brakkonta

Re: Martwe dusze

Post autor: brakkonta »

Grzesiek pisze:Hmmmm.... Nie do końca mi się ten pomysł podoba, bo sam nie piszę prawie nic
Grzegorzu, Ty masz ponad trzydzieści wpisów, ja zaś pisałem o ZEROWYCH lub dosłownie JEDNYCH wpisach i to np. sprzed pięciu, czterech lat :zg: Nie ma sensu trzymać takich w stajni, tylko bałagan czynią.
Antek Kwiczala pisze:nie wiem jak program forum potraktuje post nieistniejącego forumowicza
....normalnie, będzie się chyba wyświetlał jako "konto usunięte". Poza tym jako i pisałem, jest moc kont o zerowych wpisach - był i nie ma - spokój.
Antek Kwiczala pisze:Można by w regulaminie dopisać punkt, że użytkownicy, którzy od określonego czasu (powiedzny kilku lat) są nieaktywni, i napisali jeden incydentalny post (typu - coś mnie ugryzło), byliby usuwani z listy użytkowników. Rzecz jest warta rozważenia.
....popieram, dobry pomysł :brawo:
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Martwe dusze

Post autor: admin »

To wszystko nie jest takie proste. Są forumowicze, którzy porejestrowali się i obserwują wątki, mogą wysyłać PW a nie piszą. Są to często znane osoby, zarejestrowane z imienia i nazwiska, trudno wymagać od kazdego, żeby coś pisał, nie jest to żadnym warunkiem i w niczym to specjalnie nie przeszkadza.

Usunąłem uzytkowników, ktorzy nigdy nie zalogowali się - przeszli rejestrację ale na Forum juz nie weszli.
Usunąłem też użytkowników z zerową ilością postów, których ostatnia aktywność była do 2008.
Wysłałem listy aktywacyjne (automatem) do wszystkich tych forumowiczów, ktorzy mają zerowy stan postów. Ponowna aktywacja powinna odbyć się automatycznie, Ci ktorzy tego nie zrobią być możę nie obsługują skrzynek, nie są tym zainteresowani itd.
Liczba aktywnych uzytkowników zmniejszyła się z 92 stron do 75. Na Forum są jeszcze profile zbanowane co pomaga walczyć z robotami i spamem.

Pozostaje jeszcze grupa takich Forumowiczów, ktorzy napisali 1-2 posty i nie pojawiają się już na Forum. Takie profile też w niczym nie przeszkadzają.
Myślę, że to działanie ożywi trochę rejestrację i zainteresowanie Forum.

Bardzo proszę wszystkich czytających ktorzy mają jakiekolwiek problemy z logowaniem, rejestracją, kontaktem z administracją itp o kontaktowanie sie bezposrednio ze mną na adres: jk@entomo.pl
brakkonta

Re: Martwe dusze

Post autor: brakkonta »

admin pisze:Usunąłem uzytkowników, ktorzy nigdy nie zalogowali się - przeszli rejestrację ale na Forum juz nie weszli.
Usunąłem też użytkowników z zerową ilością postów, których ostatnia aktywność była do 2008.
...i właśnie o to chodziło. Zawsze co nie co się pozamiatało.
Mazep
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Martwe dusze

Post autor: admin »

Przez ten pomysł narobiłem trochę szkód. Wyfiltrowałem wszystkie profile, które spełniały poniższe kryteria: zero postów, dawno nie logowane. Okazało się jednak, że są ludzie, którzy tylko czytali, nie logowali się od dawna a jednak cały czas Forum odwiedzali. Zniknięcie ich profili mogli odebrać jako sygnał, że są niechciani, Otóż tak nie jest, nie ma żadnej blokady, profili jednak przywrócić nie mam jak. Najlepiej po prostu zarejestrować się ponownie a profil zostanie z pewnością na dłużej.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Martwe dusze

Post autor: Miłosz Mazur »

Może wprowadzić zasadę, przynajmniej jedno logowanie rocznie.
Jak delikwent od roku się nie loguje to mu maila w rodzaju: Drogi Użytkowników, dawno Cie nie widzieliśmy na entomo.pl...".

Mozna w regulaminie zawrzec klauzulę o obowiązku logowania się raz na rok, chyba to niezbyt obciążające.
A jeżeli ktoś jedynie wchodzi i czyta bez logowania to po co mu konto? A pisać zawsze może jako "gość".

Porządek musi byc ;)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Martwe dusze

Post autor: Jacek Kurzawa »

Miłosz Mazur pisze: A jeżeli ktoś jedynie wchodzi i czyta bez logowania to po co mu konto? A pisać zawsze może jako "gość".

Porządek musi byc ;)
Tak, podoba się - Ordnung muss sein.. :D To sobie moderatorzy porozmawiali :laugh:
W sumie Forum nie jest z niczym zamknięte dla Gości z zewnątrz, no może poza możliwością przeglądania użytkowników, kiedy kto tu był.. Goście nie mogą tego zobaczyć, więc chyba to jest główny powód posiadania takich martwych kont. No i mozliwość wysyłania PW. Ale jesli się ktoś od kilku lat nie logował to rzeczywiście nie ma powodu, żeby konto było. Również niby nie ma powodu, żeby jego konta nie było, co więcej - w przypadku utraty hasła niektorzy zamiast skorzystac z opcji przypominania wolą założyć kolejne konto, stary mail jest zajęty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reklamacje, zgłaszanie problemów”