Orgyia antiqua

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
Ryszard Giebułtowicz
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2011, 01:05
UTM: EB70
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Orgyia antiqua

Post autor: Ryszard Giebułtowicz »

Znalazłem gąsienicę w nietypowym miejscu czyli w pomieszczeniu, w pobliżu nie było żadnych roślin na której żeruje. Budka stoi pod dębem ale czerwonym - Quercus rubra nie wiem czy była by ona w stanie to spożywać. Mam zerowe doświadczenie w hodowli.
Czy wejście jej do pomieszczenia to czas na przepoczwarzenie? Jeśli tak to w czym ją trzymać by się przepoczwarzyła i w jakiej temperaturze?
Długość bez szczecinek koło 20 mm.
Znaleziona 16.08.2016 w Stalowej Woli.
Załączniki
Znamionówka starka.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (95.32 KiB)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Orgyia antiqua

Post autor: Antek Kwiczala † »

Gąsienice O. antiqua to polifagi. Żerują na wielu drzewach liściastych, w tym na dębie, ale też na krzewach.
http://www.lepidoptera.eu/show.php?ID=252&country=PL
Faktycznie jednak gąsienica wygląda na wyrośniętą, i mogła szukać miejsca na przepoczwarczenie. Robi sobie wtedy oprzęd wśród listków i w nim się przepoczwarcza.
Daj do słoika kilka listków dębu, a na nią gąsienicę. Jeśli będzie chciała żerować, to to zrobi, a jeśli nie, to się przepoczwarczy.
Awatar użytkownika
Ryszard Giebułtowicz
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2011, 01:05
UTM: EB70
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Orgyia antiqua

Post autor: Ryszard Giebułtowicz »

Wróciła do jedzenia liści, że znalazłem w pomieszczeniu pod dębem czerwonym to i takie jej dałem. Najwyżej powyrywam wszystkie siewki gatunku inwazyjnego na moim osiedlu :smiech: Oby tak jeszcze chciało coś jeść czeremchę amerykańską - Prunus serotina, klon jesionolistny - Acer negundo , winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quinquefolia, nawłocie obcego pochodzenia - Solidago i całą pozostałą masę roślin inwazyjnych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”