Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Jacek Kalisiak »

Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Jacek Kurzawa »

A może zrobimy jakiś konkurs na opowieść entomologiczną.... coś na poziomie medialnym... co potrafiłoby zainteresować szerokie rzesze czytelników... może dalibyśmy radę najlepszym pismakom... :P
Moze najpierw ustalilbysmy jakies zasady, np. "najlepsza wiarygodnie brzmiąca historia wyssana z palca, mrożąca krew w żyłach i rewolucjonizująca światową naukę"?
Andrzej J. Woźnica

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Faczebuk: https://www.facebook.com/piotr.naskrecki?fref=ts.
poznałem osobiście Piotra na jednym ze zjazdów PTTAX we Wrocku daawnoo temuu :-).
Zajmował się Orthoptera. Nawet opisał nowy rodzaj z Afryki: http://www.biol.uni.wroc.pl/cassidae/vol3_4.html.
Potem o nim słuch zaginął. Wiem jedno: na UAM za bardzo skrzydeł nie rozwinął i słuch w Polsce o Nim zaginął :P .
Z publikacji z netu wiem, że promował bazę danych Mantis (http://140.247.119.225/Mantis/index.htm) i jest ona, jak sprawdziłem, dostępna :rotfl: Wg mnie jedna z lepszych :hahaha: . Mogę jeszcze dodać, że na Faczebuku przyjął mnie po latach do grona znajomych :P . Ostatnio jego mama gratulowała sobie "bycia babcią" :ja wiem: . I to ze względu na artykuł podany w temacie u kolegi powyżej. Ja niestety nie dorosłem do takiej zmiany, jaką zafundował sobie Piotr w pewnym czasie.
Congrats Peter, well done :-). Andrew :wine:
Rafał Ruta
Posty: 250
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 11:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Rafał Ruta »

Co za czasy... Piotr zrobił w życiu jednak nieco więcej, niż zabicie pająka, wyhodowanie muchy i nierozwinięcie skrzydeł na UAM.
Polecam jego stronę: http://www.insectphotography.com/ i przepiękne książki.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Jacek Kurzawa »

Mnie chodziło o dziennikarzy, osoba Piora Naskreckiego jest dla mnie nietykalna :-)
Andrzej J. Woźnica

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Wybacz Jacku ale dziennikarze mnie nie pociągają ... :rotfl: tylko ta ... entomologia (feminimum) :P
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: PawełB »

zdaje się ze był ostatnio jakiś odważny, co miał się dać połknąć anakondzie? Coś mi się tak obiło w mediach....To chyba jeszcze lepsze extremum
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Jacek Kalisiak »

Jak rozumiem, relację z tego nakręcił sam Piotr Naskręcki. On wystąpił w tym materiale i sam go zamieścił w necie. O co pretensje do dziennikarzy? O co chodzi z tą "obroną" osoby Piotra Naskręckiego? No i w końcu, czy czymś "zawiniłem" linkując coś, co Piotr Naskręcki sam chciał spopularyzować w sieci? Coraz mniej rozumiem to, co się dzieje na forum.
Andrzej J. Woźnica

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

tez nie rozumiem o co chodzi z tymi dziennikarzami. Cieszę się , że Piotra poznałem osobiscie i tyle w temacie :smiech:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Jacek Kurzawa »

Nie oglądałem filmu. Z doświadczenia wiem, że dziennikarze szukają "ciekawych tematów", żeby poprzez ich poczytność zarabiać. Jesli gdzieś miałaby być afera to źródeł dopatrywał bym się u dziennikarzy. Poza tym moje zdanie jest tylko moje i niczego nie zmienia w ocenie sytuacji, każdy ją sobie odbierze jak uważa, nie zamierzam bronić ani atakować żadnej ze stron a cała sprawa jest dla mnie marginalna z racji źródła (wyborcza). Podałeś Jacku linka i z niego nie wynika, co miałoby nastąpić w wyniku zapoznania się z nim i co takiego jest niezrozumiałego w Forum. Każdy pisze co chce a reszta może czytać z zaciekawieniem albo pękać ze śmiechu :-)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: Aneta »

Jacek Kurzawa pisze:Nie oglądałem filmu.
A szkoda, bo warto. Jeśli kogoś brzydzi, że filmik via strona gazetowa, to może go obejrzeć bezpośrednio na blogu Piotra Naskręckiego:
http://thesmallermajority.com/2015/01/1 ... bia-redux/

I tak jak Jacek Kalisiak kompletnie nie rozumiem, dlaczego ten wątek rozwinął się właśnie w taki sposób.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: PawełB »

z całym szacunkiem, wszy i pcheł na sobie nie zamierzam hodować, a tym bardziej pasożytów wgryzających się w ciało. Moja wola poznawcza nie jest aż tak wielka

Ale są na świecie rzeczy o których nie śniło się fizjologom jak mawiał Ferdek
jacek99
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2015, 16:46

Re: Entomologia ekstremalnie ekstremalna

Post autor: jacek99 »

Aneta pisze:
Jacek Kurzawa pisze:Nie oglądałem filmu.
A szkoda, bo warto. Jeśli kogoś brzydzi, że filmik via strona gazetowa, to może go obejrzeć bezpośrednio na blogu Piotra Naskręckiego:
http://thesmallermajority.com/2015/01/1 ... bia-redux/

I tak jak Jacek Kalisiak kompletnie nie rozumiem, dlaczego ten wątek rozwinął się właśnie w taki sposób.
Ja ogladałam film naprawde ciekawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”