Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - http://www.entomo.pl/forum/
Teraz jest poniedziałek, 18 gru 2017, 23:31

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Składka za rok 2015
PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 12:17 

Specjalność:
Witajcie,

Gorąco wszystkich zachęcam do wspierania Polskiego Towarzystwa Entomologicznego i opłacania składek członkowskich. Mi mijają 3 lata odkąd opłacam składki, PTE to towarzystwo z bogatą historią więc tym bardziej warto być częścią tego dzieła! Jeżdżę na sympozja, korzystam z rabatów którzy maja członkowie. Wbrew pozorom jest wiele profitów z tego i oczywiście osobista duma! To takie osobiste refleksje! Jakby ktoś z forum potrzebował podpisu pod deklaracją z chęcią go udzielę!

Pozdrawiam!

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: Składka za rok 2015
PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 12:27 

Specjalność:
Na stronie PTE nie ma informacji o wysokości składki za rok 2015, więc gdyby ktoś miał wątpliwości, to informuję, że jej wysokość pozostała bez zmian. Żeby się upewnić pytałem o to przed wpłatą p. B. Osiadacz, skarbnika PTE.

PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 12:54 

Specjalność:
Malko napisał(a):
Witajcie,

Gorąco wszystkich zachęcam do wspierania Polskiego Towarzystwa Entomologicznego i opłacania składek członkowskich. Mi mijają 3 lata odkąd opłacam składki, PTE to towarzystwo z bogatą historią więc tym bardziej warto być częścią tego dzieła! Jeżdżę na sympozja, korzystam z rabatów którzy maja członkowie. Wbrew pozorom jest wiele profitów z tego i oczywiście osobista duma! To takie osobiste refleksje! Jakby ktoś z forum potrzebował podpisu pod deklaracją z chęcią go udzielę!

Pozdrawiam!

Słusznie prawisz, trzeba wspierać PTE, chociaż jeszcze fajniej by było, by PTE wspierało tez swoich członków w ich działaniach, nie tylko fundując symboliczne zniżki na sympozjach i przy zakupie literatury (chociaż tutaj te zniżki da się odczuć ) :-) Generalnie się zgadzam i tak jak sadzę amatorzy płacą składki w miarę regularnie, byle by nie czekać później pół roku na legitymację jako dowodu opłacenia składek na podstawie których otrzymujemy te rabaty

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 14:59 

UTM: CA08
Poprzedni(e) login(y): Curculio
Specjalność: Curculionoidea
inne zainteresowania: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Obecnie, gdy WE i PPE przeszło do wersji online wykupywanie prenumeraty jest dla mnie zupełnie bez sensu.
Tym bardziej, że mnie osobiście interesuje może 2-3 prace rocznie, a reszta zajmuje mi tylko miejsce.
Dużo praktyczniej było by zmniejszyć składkę i dać jednocześnie opcję rezygnacji z prenumeraty.

Na dzień dzisiejszy za te podstawowe 85 pln dostajesz kolorowy kartonik mający jedynie wartość sentymentalną i właściwie nic ponad to...

Zniżki faktycznie kuszące, ale tych wydawnictw nie ma znowu tak dużo by oszczędzona ewentualnie kwota pokryła wartość składki.

No i te walne zjazdy... Trwa to to 3-4 dni, a kosztuje tyle co tydzień w Grecji last minute ;)
Dlaczego coroczny zjazd SeKol-u może kosztować poniżej 200 zł łącznie z atrakcjami wieczornymi i transportem w jakiś fajny teren, a tutaj koszty są tak duże?

Nie jestem oczywiście przeciwnikiem PTE, ale jednak parę rzeczy można by poprawić/przemyśleć.
Za członkostwo w jednym z zagranicznych towarzystw płace ok 200 pln, ale wiem że sa to bardzo dobrze wydane pieniądze. Co roku dostaję sporo ciekawych prac, klucze do oznaczania całych grup ryjów oparte na kolorowych zdjęciach świetnej jakości, własną zakładkę na stronie gdzie mogę pisać o swoich projektach, uzupełniać listę publikacji, bazę typów z kolorowymi zdjęciami tychże i wiele innych fajnych udogodnień.

Dziś zapłaciłem składkę PTE, ale jakoś nie z lekkim sercem ;)

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 17:40 

poziom: zaawansowany
Specjalność: Diptera
inne zainteresowania: rymy pogodne i niewygodne
hmmm, nie bedę płacił w tym roku składki ... Zapłaciłem nadgorliwie juz w 2014 za 2015  :hahaha:

Motto na dziś: Płacić należy jak się należy :laugh:

© Anno Domini 2015 by AJW  :uscisk:

Strefa czasowa: UTC + 1