Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - http://www.entomo.pl/forum/
Teraz jest niedziela, 19 lis 2017, 09:39

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE Bochnia, 22-24 sierpnia 2014
PostNapisane: czwartek, 17 kwi 2014, 10:09 

Specjalność:
Widzę, że nikt jeszcze nie napisał więc ja doniosę:

Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego „Motyle - ochrona czynna, ochrona bierna” odbędzie się w Małopolsce : Bochnia, 22-24 sierpnia 2014 r.

Za cytuję za otrzymanym komunikatem:
"Program sympozjum nie został jeszcze ustalony. Uprzejmie proszę o zgłaszanie uczestnictwa, wystąpień ustnych i posterów oraz chęć rezerwacji noclegów. Termin zgłaszania wystąpień ustnych zostaje ustalony na 30 czerwca. Przewidujemy również sesję posterową. Wszelkie informacje i zapytania dotyczące Sympozjum i pobytu w Bochni proszę kierować na mój email: tomasz.pyrcz@uj.edu.pl

Zakwaterowanie
Istnieją różne opcje zakwaterowania: Najtańsza, to Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego, pokoje 2, 4 i 6 osobowe, zaledwie 20 zł. od osoby, plus 5 zł. za śniadanie, dla uczestników Sympozjum. Standard przyzwoity (jak widać poniżej). Możliwość zakwaterowania wszystkich uczestników na jednym piętrze. http://www.bursa.bochnia.prv.pl/
Inne opcje: Hotel “Cold” po przeciwległej stronie Plant Salinarnych przy których znajduje się Muzeum Arthropoda. Cena za pokój 1os - 100zł , 2os - 140, 4os - 240, śniadanie w cenie. http://www.hotel.cold.pl/index.php?page=4664
Hotel “Sutoris” w przybiżonej cenie: http://www.kopalniasoli.pl/obiekty/hote ... okoje.html
Opcje wycieczek i odłowów
Bochnia jest położona w ciekawym z punktu widzenia entomologicznego miejscu w Małopolsce. Tuż za miastem, od północy, rozciąga się Puszcza Niepołomicka obfitująca w niezwykle ciekawe i zróżnicowane siedliska motyli. Mimo swojej bliskości do Krakowa nadal nie jest ona wystarczająco dobrze poznana pod względem entomofauny. Z drugiej strony miasta, od południa, rozpoczynają się lasy Pogórza Bocheńskiego i Beskidu z ciekawymi zakątkami, takimi jak Wichraż. Niecka Bochni cieszy się wyjątkowo sprzyjającym mikroklimatem, co sprawia, że w okolicy występuje szereg ciepłolubnych gatunków owadów. Sama Bochnia jest miastem bardzo interesującym z punktu widzenia turystycznego, z szeregiem zabytków architektonicznych i historycznych, w tym muzeum Kopalni Soli."

Jakby ktoś był zainteresowany komunikatem podać e-mail to podeślę.

Pozdrawiam!

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: XXXVII Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, 22-24 sierpnia 2014 roku, Bochnia
PostNapisane: środa, 21 maja 2014, 18:52 

UTM: CB63
Specjalność:
Witam Koleżanki i Kolegów

W imieniu kierownika Muzeum Zoologicznego i Przewodniczącego Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, dr hab. Tomasza Pyrcza przedstawiam pierwszy komunikat XXXVII Sympozjum, które w tym roku odbędzie się w podkrakowskiej Bochni. Dlaczego akurat tam? O tym, i nie tylko, można przeczytać w załączonym PDF-ie.

Pozdrawiam !

PS. Zauważyłem, iż info o sympozjum już zamieszczono, ale w obrębie forum dla PTE i dlatego pozwoliłem sobie poniekąd zdublować temat tutaj ku pożytkowi większej ilości osób.

Załączniki:
Sympozjum2014.pdf [270.38 KiB]
Pobrane 95 razy
 Zobacz profil WWW 

Tytuł: Re: XXXVII Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, 22-24 sierpnia 2014 roku, Bochnia
PostNapisane: środa, 21 maja 2014, 20:28 

poziom: początkujący
Specjalność:
Witam
Czkam na info oficjalne na stronie PTE. Chyba , że chcemy Ich pominąć.
Piotr

Tytuł: Re: XXXVII Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, 22-24 sierpnia 2014 roku, Bochnia
PostNapisane: czwartek, 22 maja 2014, 09:13 
Administrator

Specjalność:
emcezet napisał(a):
PS. Zauważyłem, iż info o sympozjum już zamieszczono, ale w obrębie forum dla PTE i dlatego pozwoliłem sobie poniekąd zdublować temat tutaj ku pożytkowi większej ilości osób.

To Forum PTE (Dział) znajduje się tutaj: viewforum.php?f=134
Sprawy dotyczące PTE są tam przesuwane, jesli sa napisane w innym, jak ten, więc ten wątek też przesunąłem do działu PTE. Może najlepiej będzie, jak całe Forum PTE przesunę do działu "Sympozja, zebrania, wystawy". W ten sposób wszystko będzie obok siebie.

Różnica między komunikatem PTE na stronie PTE a zamieszczeniem komunikatu PTE na Forum PTE jest właściwie kosmetyczna, jest to informacja, która po prostu rozprzestrzenia się w sieci. Na Forum robi się to szybciej, może to zrobić wiele osób, na stronie PTE musi to zrobić opiekun strony, a to już może trwać trochę dłużej.

Zobacz profil WWW 

Tytuł: Sympozjum sekcji lepidepterologicznej w Bochni
PostNapisane: wtorek, 8 lip 2014, 22:33 

poziom: zaawansowany
Specjalność:
Kto z forumowiczów się wybiera?
Niewtajemniczonym przypomnę termin 22-24 sierpnia, więcej szczegółów u mnie na stronie:
http://www.lepidoptera.eu/start.php?lang=PL

Zobacz profil WWW 

Tytuł: Re: Sympozjum sekcji lepidepterologicznej w Bochni
PostNapisane: środa, 9 lip 2014, 08:51 

UTM: DC45
poziom: zaawansowany
Specjalność:
Krzysiek Jonko napisał(a):
Kto z forumowiczów się wybiera?
Niewtajemniczonym przypomnę termin 22-24 sierpnia, więcej szczegółów u mnie na stronie:
http://www.lepidoptera.eu/start.php?lang=PL

Ja się wybieram.
Niestety ciągle brak programu (chociaż ogólnego), brak formularza zgłoszeniowego z opcjami noclegów (jak to zwykle bywało). T. Pyrcz prosił o zgłoszenia na Jego email, jeszcze nie zgłaszałem, czekam na jakiś program, zostało niewiele ponad miesiąc.

Strefa czasowa: UTC + 1