Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE 2007

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE 2007

Post autor: Adam Larysz »

W dniach 15-17 czerwca na terenie Pienińskiego Parku Narodowego odbędzie się jubileuszowe, XXX Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTEnt. Więcej w załączniku.
Załączniki
Symp_Selep.doc.zip
(278.85 KiB) Pobrany 154 razy
Awatar użytkownika
modliszqa
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 21 maja 2005, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: modliszqa »

Mam pytanie, czy będzie ktoś jechał z Łodzi, albo okolic, kto zechce mnie zabrać, lub towarzyszyć w podróży ?
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Komunikat 2

Post autor: admin »

Dzisiaj nadszedł Komunikat 2 o Sympozjum Lepidopterologicznym w Sromowcach Niżnych.
Załączniki
Komunikat 2.doc
(140 KiB) Pobrany 368 razy
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

Najprawdopodobniej wpadnę na sympozjum w piątek 15go po południu i będę do wieczora, możliwe również, że korzystając z okazji pojadę z agregatem poświecić gdzieś w okolicy. A w związku z tym mam pytanie do szanownych kolegów odwiedzających to forum: KTO BĘDZIE :?: :?: :?: I czy poza ewentulnym tradycyjnym ogniskiem z dużą ilością przynęty :wink: są w planie jakieś mniej lub bardziej oficjalne poważniejsze połowy na światło, o ile poza parkiem zostalo cokolwiek godnego uwagi?
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Post autor: Adam Larysz »

Ja się wybieram :wink:
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

W komuniklacie nr2 jest wykaz uczestników - z tych, których znam, to będzie 8 forumowiczów, ale niektórych mogę nie znać z nazwiska :wink:
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

a faktycznie, nie sadziłem, że będzie tam lista, wyszło głupio i śmiesznie ale ja już przywykłem :oops:

Ale czytając ten komunikat odnoszę wrażenie, że używano w nim za często klawiszy Ctrl+C w stosunku do tych z lat poprzednich, np zastanawiam się, czy rzeczywiście w planie są świecenia z agregatami, bo gdzie tam świecić, skoro wszędzie jest park? Na polu u chłopa czy na przystanku autobusowym? Rolnice mam i przy domu więc zastanawiam się czy ma sens jechać tam z agregatem, orientuje się ktoś jak jest z tym parkiem?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Pieniny to piękny region (turystycznie), ale ze zbieraniem okazów faktycznie może być problem. Już kiedyś sugerowałem organizatorom, by nie umieszczali sympozjów w bliskim sąsiedztwie parków narodowych, bo to komplikuje sprawę. Może to sobie wezmą do serca. Czasem (np. w Bieszczadach) zapewniano chętnym zezwolenia, ale trzeba potem pisać raport, co się złowiło.
Mam (niestety starą) mapę Pienińskiego PN, z której wynika, że Sromowce Niżne nie leżą w granicach parku - więc, jeśli nic się nie zmieniło (co nie jest takie pewne), to świecenie w obrębie miejsca zakwaterowania pewnie będzie dozwolone.
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Ja dojadę z Darkiem Wasilukiem i Arturem Baranowskim około godz. 15-stej.
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

Ja mam mapę cyfrową, z której wynika, że granica parku rzeczywiście nie obejmuje wsi Sromowce, ale samo schronisko jest zewsząd otoczone parkiem, w kierunku Sromowców (i drogi dojazdowej) granica jest aż 680m na południe od schroniska, tak więc ze świecenia raczej nici (w tamtej części Pienin poza parkiem pozostaje droga i pola uprawne), tak więc szkoda taszczyć agregat. To na pewno minus, bo wspólne odłowy zawsze były najbardziej wyczekiwanym punktem programu, jako, że gdy coś ciekawego przyleciało do ekranu można było się oderwać od piwa i dłużej pociągnąć na jednej puszce :wink: . Ale innych atrakcji na pewno nie zabraknie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Przy pawilonie wystawowym PPN-u można czasami przechwycić coś ciekawego np. C.nymphagoga była tam złowiona a tam można świecić a Schronisko PTTK-u też leży poza Parkiem. Ja nastawiam się raczej na ,,nocne Polaków rozmowy" ale można to też zrobić przy ekranie popijając jakieś piwko którego nie zabrakuje :D .
Jacek - zostaw swój agregat w domu bo możesz wziążć nasz z całym sprzętem - my w sobotę na noc będziemy świecić już w Bieszczadach więc na piątek nie będzie nam potrzebny :D .
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

Eh z tą nymphagogą to będzie trudno :wink: Fajnie byłoby znależć wreszcie coś ciekawego, bo się człowiek do reszty zdegeneruje na tym bezrybiu :wink: . Ja staczam się coraz niżej - już któreś świecenie w pozornie rewelacyjnych siedliskach a widuję głównie pronubę i papilionarię, a nawet ostatnio wziąłem do hodowli pudibundę :mrgreen:
A za ofertę dziękuję, zapamiętam, choć nie będę nadwyrężał gościnności, zresztą dla świecenia będzie porządna konkurencja w postaci żółtej, pienistej przynęty :wink:

[ Dodano: Pią 15 Cze, 2007 12:13 ]
No i dowiedziałem się, że wyjazd nie wypali :cry: , zatem powodzenia tym, którzy będą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”