Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2010!

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2010!

Post autor: Adam Larysz »

Miło mi poinformować Forumowiczów, w szczególności zaś członków PTE, że już za miesiąc w dniach 18-20 czerwca, odbędzie się Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.

Spotkanie to odbędzie się Brynku k. Tarnowskich Gór na Górnym Śląsku. Brynek jest świetnym miejscem na takie zjazdy, ze względu na optymalne położenie (leży wśród lasów), tanią bazę noclegową, możliwość taniego wyżywienia oraz poprowadzenia szkoleń, referatów.

Tegoroczny Zjazd ma mieć charakter nie tylko referatowy, ale chcemy pokazać też praktyczny warsztat, czyli preparowanie, odławianie w terenie, itd...

Dokładny plan Zjazdu będzie podany w najbliższych dniach.

Zapraszamy więć serdecznie wszystkich motylarzy, nie tylko członków PTE, ale także innych miłośników owadów do udziału w tym Zjeździe :grin:

Ponieważ czasu zostało niewiele, proszę wszystkich chętnych o wstępną deklarację uczestnictwa, ponieważ musimy z grubsza wiedzieć ile osób będzie, by podać jak najszybciej ilość potrzebnych noclegów w Dyrekcji TL w Brynku.

Niestety nie udało się skontaktować z obecnym szefem Sekcji Lep. PTE, ten Zjazd to taka inicjatywa oddolna :wink:, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby Grzegorz włączył się w jego organizację.

No to czekam na wasze zgłoszenia, można tu w tym poście, lub do mnie na maila.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Potwierdzam, osobiście poświęciłem sporo czasu, żeby namierzyć Grzegorza Bistułę-Prószyńskiego. W "Lasach" powiedzieli mi że już tam nie pracuje i koniec !

Zgłaszam się do udziału w Zjeździe. Pokażę co będę mógł :)
Paweł Walkiewicz
Posty: 488
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 11:01
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Paweł Walkiewicz »

Wyrażam chęć uczestnictwa.

Co do Grzegorza, to do końca miesiąca przebywa on za granicą.
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1106
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św

Post autor: Marcin Kutera »

Poczekajmy, aż Grzegorz sam się tu odezwie i wyśle oficjalny komunikat o sympozjum (jak pamiętam, to on nadal jest przewodniczącym sekcji lepideptorologicznej PTE).
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Marcin Kutera pisze:Poczekajmy, aż Grzegorz sam się tu odezwie i wyśle oficjalny komunikat o sympozjum.
Na to niestety nie ma czasu, pewne sprawy trzeba załatwiać z wyprzedzeniem. Grzegorz wróci na koniec maja - wtedy już nic się nie da załatwić. Późniejsze terminy nie wchodzą w rachubę - bo jak wiemy w tym roku odbywa się Zjazd PTE.
Za oficjalny - można traktować post Adama.
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Post autor: Marek Hołowiński »

Również zgłaszam chęć uczestnictwa w tym zjeździe.
Piotr Kowalski
Posty: 571
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Ciemne

Post autor: Piotr Kowalski »

Inicjatywa świetna. Natomiast dla mnie trochę za późno. Czerwiec do końca mam już zaplanowany. Ale może coś się zmieni.
Piotr
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Post autor: Tomasz Świderski »

Z chęcią się wybiorę, a że Brynek mam stosunkowo niedaleko to i nocleg niepotrzebny
Tomasz Żuk
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 2 września 2005, 17:00
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Tomasz Żuk »

Z radością pragnę zadeklarować swoje uczestnictwo.
Tomek
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1106
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św

Post autor: Marcin Kutera »

Grzegorz Banasiak pisze:
Marcin Kutera pisze:Poczekajmy, aż Grzegorz sam się tu odezwie i wyśle oficjalny komunikat o sympozjum.
Na to niestety nie ma czasu, pewne sprawy trzeba załatwiać z wyprzedzeniem. Grzegorz wróci na koniec maja - wtedy już nic się nie da załatwić. Późniejsze terminy nie wchodzą w rachubę - bo jak wiemy w tym roku odbywa się Zjazd PTE.
Za oficjalny - można traktować post Adama.
ok. w takim razie wstępnie deklaruję wyjazd (przy okazji jeśli mi się uda, to poinformuję Grzegorza o sympozjum - w formie sms).
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

Też nie odmówię sobie tej przyjemności :wink:
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: romanzamorski »

Przed dwoma tygodniami przyjąłem zaproszenie na wesele kolegi z pracy i niestety nie mogę z Wami być, choć bardzo bym chciał - terminy kolidują. Tydzień wcześniej lub później OK. Wielka szkoda.
Awatar użytkownika
Tomasz Niedźwiedzki
Posty: 520
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2007, 21:38
Lokalizacja: Rzym
Kontakt:

Post autor: Tomasz Niedźwiedzki »

Zwlekałem z kupnem biletu do Polski z uwagi właśnie na sympozjum :wink:
ostatni egzamin mam właśnie 18tego i nie udało się go przełożyć, więc przylecę rano 19tego, mam nadzieję że jeszcze ktoś będzie w Brynku :wink:
Jeśliby ktoś się wybierał z Katowic 19tego koło południa albo później to chętnie bym się zabrał.
Jakub
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 27 lipca 2004, 20:21
Lokalizacja: Turek

Post autor: Jakub »

Witam.
Ja też wstępnie deklaruję obecność na sympozjum w Brynku.
Jak coś to proszę o wiadomości na e-mail'a.
Pozdrawiam Jakub
Awatar użytkownika
Krzysztof Ulanowski
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 12:09
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: Krzysztof Ulanowski »

Wstępnie deklaruję przyjazd na Sympozjum
Krzysiek Ulanowski
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Proszę wszystkich, którzy zamierzają przyjechać (a nie zadeklarowali się) na spotkanie w Brynku o deklarację uczestnictwa. Konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie odpowiedniej ilości miejsc oraz noclegów.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

A mam pytanie dotyczące osób które nie są członkami PTE a chcieliby uczestniczyć czy mamy na własną rękę rezerwować nocleg czy może jeśli członków PTE nie będzie dużo to zarezerwujecie takim osobą nocleg??
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dawid_Masło pisze:A mam pytanie dotyczące osób które nie są członkami PTE a chcieliby uczestniczyć czy mamy na własną rękę rezerwować nocleg czy może jeśli członków PTE nie będzie dużo to zarezerwujecie takim osobą nocleg??
Istotą takich spotkań nie jest przynależność "partyjna" tylko zamiłowanie do lepidopterologii :)
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

I ja będę ;)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Malko »

A jaki będzie koszt zakwaterowania?
Lukaszm
Posty: 251
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Lukaszm »

Ja również spróbuję się tam udać
Maciek Matraj
Posty: 95
Rejestracja: piątek, 15 października 2004, 16:04
Lokalizacja: Wołów

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Maciek Matraj »

I ja postaram się być w Brynku. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów...
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Marek Hołowiński »

a ja już wiem że nie będę mógł pojechać,
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Jakie są koszty zakwaterowanie, zastanawiam się również nad przyjazdem.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Kamil Mazur »

Jedzie ktoś autkiem przez Rzeszów, lub chciałby się zabrać moim ;) ?
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Malko »

Kamil a jedziesz przez Kraków może od Krakowa bym się zabrał? i Co z tym kosztem kwaterunku?
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Konto_usuniete »

Cóż jak ktoś wcześniej zauważył od 13 maja przebywaliśmy razem z kilkoma innymi kolegami na Krymie. Ponadto jak zostało ustalone na poprzednim Sympozjum w Kalwarii Pacławskiej miejscem kolejnego ma być zachodnia Polska - co z całym szacunkiem Brynkowi trochę do tego brakuje. Tak więc wnoszę iż spotkanie w Brynku ma charakter wyłącznie towarzyski - choćby z tego względu iż w roku bieżącym kończy się moja kadencja jako przewodniczącego sekcji. I muszą się odbyć wybory. Reasumując termin, miejsce, koszty, terminy zgłaszania referatów zostaną podane na początku tygodnia. Szkoda że wyszło jak wyszło - no ale jak to się mówi nieobecni głosu nie mają. Szkoda tylko iż Adam nie póścił wcześniej meila do mnie i wyszło jak wyszło.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

grzegorzb pisze:Cóż jak ktoś wcześniej zauważył od 13 maja przebywaliśmy razem z kilkoma innymi kolegami na Krymie. Ponadto jak zostało ustalone na poprzednim Sympozjum w Kalwarii Pacławskiej miejscem kolejnego ma być zachodnia Polska - co z całym szacunkiem Brynkowi trochę do tego brakuje. Tak więc wnoszę iż spotkanie w Brynku ma charakter wyłącznie towarzyski - choćby z tego względu iż w roku bieżącym kończy się moja kadencja jako przewodniczącego sekcji. I muszą się odbyć wybory. Reasumując termin, miejsce, koszty, terminy zgłaszania referatów zostaną podane na początku tygodnia. Szkoda że wyszło jak wyszło - no ale jak to się mówi nieobecni głosu nie mają. Szkoda tylko iż Adam nie póścił wcześniej meila do mnie i wyszło jak wyszło.
Grzegorzu - z całym szacunkiem do funkcji, w tym roku jest zjazd PTE, robienie jeszcze dwóch dodatkowych spotkań może napotkać na trudności frekwencyjne. Spotkania w Brynku nie wymyślił Adam. Zaproponował go ktoś zupełnie inny. Na spotkanie w Brynku zgłosiło się już około 30 osób, będą to raczej warsztaty (preparowanie, hodowla, metody pracy w terenie) niż referaty. Myślę, że nie odkryję Ameryki jak powiem, że referaty są często nudne a ludzie potrzebują wiedzy o praktycznych metodach pracy niż teorii.
Fajne warsztatowo były spotkania w Łodzi, niestety nie udało się ich kontynuować (za dużo piwa, za mało chęci). Czy to co odbędzie się w Brynku nazwiemy "zjazdem" czy "spotkaniem towarzyskim" jest mało istotne, ważne, że przyjadą pasjonaci chcący poznać warsztat i wymienić doświadczenia.
Oczywiście w sekcji Lepidopterologicznej PTE Ty rządzisz i zdecydujesz jak to rozegrać.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Do kogo mam w takim razie uderzyć by dowiedzieć o koszty kwaterunku?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Wstrzymajcie się jeszcze "chwilę". Jak tylko będziemy coś konkretnego wiedzieć zaraz napiszemy na forum.
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

Je się nie potrafię doczekać :P Fajnie by było posłuchać specjalistów i się od nich czegoś nauczyć :D
Sebastian Łuczkowski
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 19:47
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Sebastian Łuczkowski »

Witam. Również, moim zdaniem zjazd w Brynku w formie warsztatów terenowych będzie strzałem w 10. Przykładem może być Łódź tak jak wspomniał o tym Grzegorz (pamiętne zajęcia w terenie prowadzone przez Pana Profesora Jarosława Buszko gdzie sporo osób zaczęło przygodę z "mikrusami"), a także zjazd w Biłgoraju (1998r). Właśnie takich zjazdów brakuje. Jedyny minus zjazdu w Brynku to zbyt późne zawiadomienie o terminie.
A czy ma sens zjazd sekcji w zachodniej Polsce pewnie tak, pod warunkiem rozsądnego terminu i urozmaicenia teorii praktyką. pozdrawiam Seba.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Sebastian, prof. Buszko będzie w Brynku i z całą pewnością będzie okazja żeby dużo się dowiedzieć i nauczyć. Warsztatów brakuje przede wszystkim, pojawiło się sporo młodych osób które warto szybko wprowadzić w podstawowe techniki, żeby ich praca mogła być sensownie wykonywana i na odpowiednim poziomie preparatorskim.
Późna pora wyniknęła z późnego pomysłu. Gdyby nie zjazd PTE byłaby większa swoboda - znacznie lepsze warunki "terminowe" będą w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Malko »

Wiecie niezwykle miło jest czytać, że grono lepidopterologów jest otwarte i z chęcią chcecie się dzielić z innymi wiedzą i doświadczeniem. 18-tego mam egzamin ale zaraz po nim wraz z Maćkiem z chęcią się pojawimy i nie ma to jak porozmawiać i poznać się na żywo i w terenie:)
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

miło będzie, wcale że jeszcze nigdy nie spotkałem osoby "na żywo" która interesuje się entomologią :)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

luczek95 pisze:miło będzie, wcale że jeszcze nigdy nie spotkałem osoby "na żywo" która interesuje się entomologią :)
Nie myśl, że my jesteśmy jakimiś dziwolągami :) zaskoczenia nie będzie, ot zwykli ludzie ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Witek Płachta »

Grzegorz Banasiak pisze:Nie myśl, że my jesteśmy jakimiś dziwolągami :) zaskoczenia nie będzie, ot zwykli ludzie ;) ;) ;)
No dziwolągami na pewno ale też nie do końca tacy zwykli. Dla mnie wielu z Was to ludzie genialni! Wiem co piszę i nie ma w tym odrobiny wazeliny!
Co do Brynka to też bym chętnie się tam przejechał i zobaczył jak ta Wasza pasja wygląda od kuchni. Niestety nie dam rady :(
Kolejny powód dla którego bym się tam przejechał to fakt że 20 lat temu byłem absolwentem Wydz. Zaocznego w Brynku.
Mile tamte czasy wspominam, zwłaszcza kiedy po zajęciach robiło się wypad do pobliskiej miejscowości Koty, gdzie stała knajpa w której serwowano ohydnie chrzczony browar, tyle że wtedy, w przeciwieństwie do czasów obecnych, stawiało się na ilość a nie jakość :D
Pozdrawiam. Witek.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Wyjeżdżam na kilka dni i chyba nie doczekam się do tego czasu kosztów zakwaterowania, więc już teraz potwierdzam swój pobyt, najwyżej jak koszty będą przekraczały moje możliwości finansowe nie przyjadę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Piotr Pawlikiewicz pisze:Wyjeżdżam na kilka dni i chyba nie doczekam się do tego czasu kosztów zakwaterowania, więc już teraz potwierdzam swój pobyt, najwyżej jak koszty będą przekraczały moje możliwości finansowe nie przyjadę. Pozdrawiam.
Nieoficjalnie poniżej 25-30 zł. ale nie mam jeszcze potwierdzenia.
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Dispar »

Trochę to dziwny termin tego Zjazdu jak i jego organizacja. Jak wszyscy wiemy przewodniczącym Sekcji Lepidopterologicznej PTE jest Grzegorz Bistuła-Pruszyński i na nim to ciąży obowiązek zorganizowania takiego spotkania. Z całym szacunkiem dla Adam Larysza ale skąd Adam wziął pomysł na taką miejscowość i taki termin?? Miesiąc czasu od ukazania się informacji o tym to trochę zbyt mało bo wiele osób ma poplanowane inne zajęcia.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Darek, Adam nie był pomysłodawcą tego spotkania (ja też, żeby była jasność). On to tylko organizuje. Być może nazwa jest trochę myląca jednak podupadająca integracja środowiska entomologicznego daleko odbiegająca od europejskich standardów (kurczę jak w TV :) ) wymaga czegoś więcej niż zorganizowania jednego spotkania rocznie. Zresztą rolą Przewodniczącego Sekcji Lep. nie jest tylko zorganizowanie takiego spotkania ale znacznie więcej. Moim zdaniam ma to być podtrzymanie zainteresowania lepidopterologią, integracja środowiska i dbanie o rozwój. Spotkania nie mogą być tylko okazjami do wypicia piwa i pozostawiać po sobie sterty puszek - musi to być coś więcej. Mamy sporo młodych zainteresowanych motylami, trzeba ich uczyć, pokazywać pracę w terenie, warsztat. A jak to zrobić ?
Trzeba trochę przeorganizować działanie amatorskiej lepidopterologii, zbliżyć bardziej do nauki niż kolekcjonerstwa. Byłeś zapewne nie raz na spotkaniach sekcji, wiesz jak to działa. Co Twoim zdaniem powinni zrobić (nazwijmy tak) zaawansowani amatorzy i profesjonaliści żeby wpłynąć na rozwój polskiej lepidopterologii ??? Jacek Kurzawa zrobił fantastyczny portal, bez którego trudno sobie wyobrazić wymianę myśli, informacji i doświadczeń - to dużo, ale trzeba więcej.
Jarosław Buszko
Posty: 756
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Jarosław Buszko »

W ostatnim wpisie Grzegorza jest sporo gorzkich słów temat działania Sekcji Lepidopterologicznej. Ponieważ uczestniczyłem we wszystkich (z wyjątkiem jednego spotkaniach sekcji), a było ich ponad 30, miałem okazję obserwować jakie koleje losu sekcja ta przechodziła i całkowicie podzielam jego opinię. Muszę stwierdzić, że w ostatnich latach sekcja zdryfowała na intelektualne manowce. Już w momencie utworzenia sekcji jej podstawowym celem miało być integrowanie środowiska lepidopterologów, zarówno osób pracujacych w tym kierunku zawodowo jak i zajmujących się motylami dla przyjemności. Spotkania sekcji, dawniej zwane sympozjami, miały na celu prezentację wyników prac i osiągnięć, a w rozmowach pozaprogramowych wymianę doświadczeń, materiałów i planowanie wspólnych wyjazdów w teren. Na sympozjum prezentowano zwykle kilkanaście refereatów (dawniej raczej słabo ilustrowanych). Co ciekawe, informacje przekazywane na sympozjum często były podobnej treści jak obecnie pokazywane na tym forum. Była też dbałość o przyzwoity poziom merytoryczny referatów. Wprowadzanie młodych adeptów w ABC warsztatu lepidopterologa miało raczej marginalne znaczenie (dominowało samokształcenie). Szkoda, że obecnie jest jakby odwrotnie.
Wprowadzenie kadencyjności przewodniczącego sekcji miało na celu wniesienie do jej działalności nowych pomysłów i nowych inicjatyw, a także to, by nie zwalać na jedna osobę działalności organizacyjnej na dłuższy czas. W związku z tym na przewodniczącym sekcji spoczywała duża odpowiedzialność, ponieważ od jego pomysłowości i kreatywności zależało, jak wyglądała działalność sekcji - czy tylko od sympozjum do sympozjum - czy nieco więcej.
Warto zajrzeć na stronę PTE i zobaczyć jak prezentują się inne sekcje, zwłaszcza Sekcja Dipterologiczna i Sekcja Odonatologiczna. Na tym tle Sekcja Lepidopterologiczna wypada słabo, praktycznie jest nieobecna, mimo relatywnie dużej liczby osób zajmujacych sie motylami.
Spotkanie w Brynku powinno więc być dobrą okazją do przedyskutowania spraw związanych z przyszłością sekcji, bo od tego w dużym stopniu będzie zależała przyszłość lepidopterologii (szeroko pojętej) w Polsce.
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Tawulec »

Od siebie dodam, że stwierdzenie, jakoby referaty są nudne, jest trochę błędne. Zależy dla kogo i na jaki temat- jeśli nie referaty to co? Wywijanie siatką? :wink: Mam nadzieję, że program będzie zróżnicowany.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Tawulec pisze:Od siebie dodam, że stwierdzenie, jakoby referaty są nudne, jest trochę błędne. Zależy dla kogo i na jaki temat- jeśli nie referaty to co? Wywijanie siatką? :wink: Mam nadzieję, że program będzie zróżnicowany.
Program musi być zróżnicowany, bo dla początkujących referat o występowaniu czegoś tam, gdzieś tam na pewno jest nudny. Dla nich potrzebny jest podstawowy warsztat, łącznie z machaniem siatką. Dla średniaków wszystko może być interesujące i jednocześnie nudne, zależy czym się delikwent zajmuje. Dla "starych" raczej wszystko jest interesujące poza podstawowym warsztatem i wymachiwaniem siatką.
Jak więc widzisz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Trzeba to jakoś pogodzić i zróźnicować :)
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

Mnie przede wszystkim o wywijanie siatką chodzi, o naukę podstaw :)
Ale referaty też myślę będą ciekawe
Tomasz Blaik
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 22 stycznia 2009, 20:00
UTM: XR86
Specjalność: Depressariidae
Lokalizacja: Pielgrzymów/Góry Opawskie
Podziękowano: 1 time

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Tomasz Blaik »

Być może przeoczyłem. Czy część referatowa jest przewidziana?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

plasticonoband pisze:Być może przeoczyłem. Czy część referatowa jest przewidziana?
Tak, w sobotę przed południem.
Jeśli zgłaszasz się na ochotnika z jakimś referatem to byłoby to bardzo miłe. Mile widziana tematyka metodyczna.
Najpóźniej do jutra wieczór podam na forum cały plan spotkania gdyż niejako przy okazji włączyłem się w sprawy organizacyjne.
Generalnie jeśli ktoś chciałby (czy mógłby) wygłosić jakiś referat czy doniesienie bardzo proszę o zgłaszanie tego faktu na mój e-mail: bangr@ld.onet.pl
Myślę, że sesja referatowa/doniesieniowa mogłaby przekształcić się w dyskusję o tym co i jak należy robić, co warto prezentować, co poprawić w naszym ruchu lepidopterologicznym i w rezultacie ustalić jakiś plan działania na najbliższe kilka lat.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Malko »

Dobrze, ze będą referaty chciałbym podpatrzeć jak to wygląda na takim ogólnym forum (Sam mam za mało czasu aby coś skrobnąć). Miło mi, że spotkam osobiście prof. Buszko i całe towarzystwo z PTE. a Grzesiek ja Dawid Masło i Maciej Kupczak będziemy na pewno więc dopisz nas do listy uczestników:)
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Kamil Mazur »

Ludzie super, że macie zapał, super że chcecie poznać warsztat, ale na Boga spróbujcie się nauczyć czegoś też sami nie mając podsunięte pod nos. Dla mnie warsztaty pokazujące preparowanie i łapanie są zwyczajnie nudne. Sorry, ale ktoś wsadził patyk w mrowisko to i ja wreszcie coś napiszę co mnie w tym wszystkim boli.

Mnóstwo osób do których ja też się zaliczam czytało książeczkę Niesiołowskiego. Czego więcej odnośnie preparowania potrzebujecie zobaczyć na sympozjum? Będziemy bić pianę o tym że machanie siatką z krótkim kijem jest lepsze od machania siatką z długim kijem, a może przerzucanie worka siatki od lewej w prawą czy w kierunku "od siebie" ?
Łapanie przy ekranie - jasne że świetna sprawa ale czego tu można się nauczyć ? Jak przykładać zatruwaczkę do płótna lewą czy prawą ręką ?
Co to znaczy pokazanie warsztatu młodym motylarzom ? Młody motylarz powinien ruszyć dupę i kupić na allegro książeczkę. Potem ją przeczytać a nie odkładać na półkę. Czy nie jest wystarczające nawet i to forum to poznania tego jakże niezmiernie skomplikowanego rzemiosła ?

Moim zdaniem znacznie lepiej się poznaje coś jeśli się to robi samemu, spędzając godziny w terenie odczuwając to na swoim kręgosłupie a nie mając pod nos podsunięte.

Mnie zwyczajnie rzygać się chce jak widzę temat spotkania w stylu "warsztaty preparowania", albo "warsztaty zróżnicowane". Tyle się tutaj krytykuje osoby, które proszą o materiały do pisania pracy zaliczeniowej, odsyła się je do biblioteki itd. I tak powinno być, tylko że bądźmy konsekwentni i w sprawie preparowania i szeroko pojętego rzemiosła łapania motyli - również.
Tyle mianem "poznania warsztatu".

Czyż sympozjum nie powinno wyglądać jak prezentacja odkryć, badań, czy to nad grupą owadów czy ich występowaniem na jakimś tam terenie itp., czyli pokazania dokładniej czegoś o czym można było przeczytać dajmy na to w WE ? Oczywiście w miłej atmosferze świecącej lampki czy słoneczka na łące biegając z siatką - bo to jest przyjemność. Czy może spotkania mają mieć charakter warsztatów przedstawiania "know-how" i nauki dla leniuchów ? Chyba jest najprościej zajrzeć na forum, czyż nie ?

To są pytania retoryczne nie oczekuję odpowiedzi. Moje zasadnicze pytanie jest następujące: co będzie na tym sympozjum - konkrety- czy będą referaty, jeśli tak to jakie co będzie można zobaczyć.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kamil, jeśli chodzi o warsztat - nie masz racji ! Chętnie zobaczę jak po przeczytaniu Niesiołowskiego preparujesz mikra, jak robisz preparaty, o koszówkach nie wspomnę, sam wiesz ile rzeczy mi podpowiedziałeś mimo, że motylami zajmuję się ponad 30 lat. Często warto popatrzeć jak pewne rzeczy robią inni, poznać sztuczki preparatorskie, metody pracy przy ekranie - tak, przy ekranie, gdy musisz zebrać np. 100 okazów, co z nimi robić, jak sobie radzić w terenie z tymi okazami. Tego w książeczkach nie przeczytasz.
Czasem rzut oka, obejrzenie pracy innych jest lepsze od takich książeczek. Zobacz ile osób na forum pyta o sprawy naprawdę podstawowe, ja sądzę, że warto im pomóc zamiast odsyłać do literatury. W końcu po co kończyć studia skoro można skorzystać z literatury ? Po co zajęcia terenowe i laboratoria ?

Prezentacja odkryć i swoich badań to wyższy poziom wtajemniczenia i zapewniam Ciebie, że bez pomocy innych możesz sobie zbierać i zbierać i pies z kulawą nogą się tym nie zainteresuje. Bo komu chcesz prezentować te prace ? Musi być ktoś zainteresowany a jeśli go odsyłasz do literatury - to po co spotkania, przeczyta sobie jak opublikujesz.

Zobacz ile ludzie znaleźli koszówek kiedy na forum napisano parę postów z podpowiedziami odnośnie terminów, preferencji ... próżno tego szukać w literaturze dostępnej dla kilkunastolatka, a gdzie znajomość języków ?

Jednym słowem nie jest tak jak myślisz i ja sam wiem ile mniej błędów popełniłbym w przeszłości gdybym miał możliwość uczestniczenia w "warsztatach" - niestety wtedy nie miałem takich możliwości. Dlatego cieszę się, że ludzie chcą przyjechać, chcą popatrzeć i mają ochotę czegoś nauczyć się szybciej niż za pomocą literatury i własnych błędów.

To tyle ode mnie.

PS. Miałem nadzieję, że powiesz coś o koszówkach, hodowli, preparowaniu w sesji referatowej...
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

Kamilu ale czytanie książek nie zastąpi konsultacji ze specami od entomo ;)
Takie spojrzenie amatora :)
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Kamil Mazur »

Grzegorz Banasiak pisze:Chętnie zobaczę jak po przeczytaniu Niesiołowskiego preparujesz mikra, jak robisz preparaty, o koszówkach nie wspomnę, sam wiesz ile rzeczy mi podpowiedziałeś mimo, że motylami zajmuję się ponad 30 lat.
Grzesiek tutaj sam sobie odpowiedziałeś - przecież się nawet nie spotkaliśmy, a tyle zdołałem Ci już przekazać. Dlatego czy są potrzebne warsztaty w sensie pokazywania rzemiosła i trzymania za rączkę podczas preparacji ?
Co do preparatów - robię je wyłącznie w oparciu o informacje z forum, internetu - da się. Nikt nigdy mi nie pokazał jak to robić osobiście. I żyję. A co to za trudność spreparować mikro ? No dajże spokój - jak się łapa nie trzęsie to i nie masz ADHD to 3/4 trudności masz za sobą - pozostałe to umiejętność którą i tak musisz sam wypraktykować niszcząc uprzednio jakąś część okazów. Na przykład wspominane dmuchanie w skrzydełka mi nie podchodzi wolę zahaczać końcówką szpilki o wypukłość żyłki, nawet bez przebijania skrzydła (oczywiście wszystko pod mikroskopem, który też zakupiłem wyłącznie po informacjach od osób już taki mających). Nigdy wcześniej nawet nie miałem do czynienia ze stereoskopem.
Jak zrobić rozpinadło - wiadomo, każdy głupi potrafi, jak złapać pęsetą minucje również, czy pasek pergaminowy, czy toaletowy - wg własnego uznania. Nic tu nie trzeba pokazywać osobiście. Nie przekonasz mnie, bo wiem to z autopsji że się można tego nauczyć. Patenty na kopulatory - pokazane na forum dawno temu z okrągłą dziurką w tekturce czy tradycyjne.

Jak sobie radzić z okazami w terenie - proszę bardzo Niesiołowski, czy to chowanie w wacie, rozpołowionych na dwie części płatkach kosmetycznych (tak przy okazji sam to odkryłem), czy różne koperty. Chcesz żywe okazy - proszę bardzo świetny patent pokazał na zdjęciu przy okazji Janusz Masłowski (ten kto spostrzegawczy to zauważył jaką miał fajną klatkę zawieszoną na szyi). Czy złapane żywe okazy trzymać w białych czy czarnych pudełkach - zostało już dawno napisane. Co jeszcze ? No, nic więcej mi nie przychodzi do głowy...

Dobra ale mniejsza z tym... to były takie moje refleksje, ot takie mam o tym wszystkim zdanie i nie chcę żeby się wywiązała znowu jakaś chora dyskusja bo nie o to chodzi.

Czy powiem coś o koszówkach... po pierwsze nawet nie wiem czy pojadę (zauważ że jak dotąd się nie zadeklarowałem), a po drugie to ostatnio w Kalwarii miałem kazanie. Swoją drogą taka kameralna impreza mnie się bardzo spodobała. Zwyczajnie razem się połaziło, poświeciło i coś tam jeszcze...

P.S. Podpisuję się dwiema rękami za sensem spotkań, referatów, wspólnego świecenia bo to czysta przyjemność ... a jakże! Żeby ktoś sobie nie pomyślał że jestem zwyrodnialcem i odmieńcem :)
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Krzysiek Jonko »

Co prawda rzadko zaglądam na Forum ale jakoś umknął mi ten temat...
Pisanie w maju, że w połowie czerwca jest sympozjum to jakby troszkę późno...
Niestety mimo szczerych chęci nie dam rady wybrać się w tym roku - został tydzień a ja nie zdążę już zmienić planów :-(
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Zgodnie z obietnicą przesyłam program ramowy "Spotkania Lepidopterologów Brynek 2010". Zmieniono nazwę spotkania ze względu na kontrowersje formalne sygnalizowane na forum a związane z pominięciem osoby Przewodniczącego Sekcji PTE przy organizowaniu spotkania (nieobecnego w tym czasie w Polsce). Patronat nad spotkaniem obejmie zatem Śląskie Towarzystwo Entomologiczne.

Program spotkania

Piątek 18 czerwca
- w godzinach popołudniowo-wieczornych przyjazd uczestników, zakwaterowanie, rejestracja
- jeśli pogoda dopisze - wieczorem wspólne odłowy do światła

Sobota 19 czerwca
8:30-9:00 Śniadanie
9:00-9:15 Otwarcie spotkania, powitanie uczestników
9:15-11:15 Sesja referatowa połączona z dyskusją
11:30-14:00 Sesja warsztatowa
14:15-15:00 Obiad
15:00-19:00 Wycieczka terenowa
19:00-20:00 Kolacja
20:00- odłowy do światła, rozmowy kuluarowe

Niedziela 20 czerwca
9:00-9:45 śniadanie
10:00 podsumowanie spotkania, zakończenie

Koszt noclegu to 29 zł. od osoby. Sprawa wyżywienia jest jeszcze w trakcie załatwiania jednak koszt całodziennego wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja) powinien oscylować w granicach 25 zł. Myślę, że są to koszty dające się zaakceptować.
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

Ja będę dojeżdżał czy konieczna jest rejestracja? I ile muszę zapłacić jeżeli nie będę tam "noclegował"? Chciałbym być we piątek wieczorem i we sobotę :)
I jeszcze jedno ile będzie ludzi?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

luczek95 pisze:Ja będę dojeżdżał czy konieczna jest rejestracja? I ile muszę zapłacić jeżeli nie będę tam "noclegował"? Chciałbym być we piątek wieczorem i we sobotę :)
I jeszcze jedno ile będzie ludzi?
Zapewne wszyscy złożymy się po kilka złotych na pokrycie kosztów prądu i wody. Zasada jest taka, że ograniczamy koszty do minimum, żeby nie nadwątlać skromnych budżetów amatorskich zachowując jednocześnie jakiś poziom. Spotkanie będzie w szkole każdy więc wie jak mniej więcej wyglądają takie pomieszczenia. Noclegi w internacie - też pewnie wiadomo, że nie jest to Hilton :) :)
MarcinW
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 15:19
Lokalizacja: Bełchatów CB89

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: MarcinW »

Zwracam sie z gorącą prośbą w imieniu Piotra Pawlikiewicza, czy ktoś bedzie sie wybierajacych na "Spotkania Lepidopterologów Brynek 2010" bedzie przejezdzal przez Łask/ Łódź autem i miałby wolne miejsce.
Piotr w sobotę jak wroci odczyta wiadomości.
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

W szkole? Więc moge prosić o adres spotkań?
Awatar użytkownika
Krzysztof Ulanowski
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 12:09
Lokalizacja: Gostynin

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Krzysztof Ulanowski »

Marcin W. napisał:
Zwracam sie z gorącą prośbą w imieniu Piotra Pawlikiewicza, czy ktoś bedzie sie wybierajacych na "Spotkania Lepidopterologów Brynek 2010" bedzie przejezdzal przez Łask/ Łódź autem i miałby wolne miejsce.
Piotr w sobotę jak wroci odczyta wiadomości.
Ja wyjeżdżam na sympozjum z Gostynina w piątek około godz. 15:00. Będę jechał przez Łódź. Bez żadnego problemu mogę Łódź ominąć i jechać przez Łask. W samochodzie będę tylko ja więc wszystkich chętnych (szczególnie Piotra Pawlikiewicza) zapraszam.
Pozdrawiam
Krzysiek Ulanowski
Jeszcze jedno: proszę o dokładny adres sympozjum (stwierdzenie "w szkole" jest dla mnie mało precyzyjne). I może jakiś telefon kontaktowy do kogoś kto dokładnie zna miejsce sympozjum?
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Marek Hołowiński »

Adam Larysz podał miejsce zjazdu na samym początku, choć użył tylko skrótu nazwy szkoły.
Cytuję:
"Ponieważ czasu zostało niewiele, proszę wszystkich chętnych o wstępną deklarację uczestnictwa, ponieważ musimy z grubsza wiedzieć ile osób będzie, by podać jak najszybciej ilość potrzebnych noclegów w Dyrekcji TL w Brynku."

Chodzi o Technikum Leśne W Brynku, taka szkoła jest tam tylko jedna. :D
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Adam Larysz »

Dokładnie, w Brynku jest tylko jedno Technikum Leśne, w pobliżu też nie ma innego :wink:
Brynek leży na trasie z Tarnowskich Gór do Lublińca (to kierunek na Poznań).
Tu jest link do zumi: http://www.zumi.pl/54693,Zespol_Szkol_L ... firma.html
Jakby co, to tu jest numer tel. do mnie: 502418954.
Tomasz Żuk
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 2 września 2005, 17:00
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Tomasz Żuk »

Już wcześniej deklarowałem udział. Jadę z Ostrowa Wlkp. i wyjeżdżam w piątek we wczesnych godzinach popołudniowych. Pojadę raczej drogą nr 11. Zabieram chętnych (jak zwykle). Info na prv.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Adam Larysz »

Ze względu na to, że musimy przedpłacić do piątku Dyrekcji Technikum w Brynku noclegi uczestników Zjazdu, proszę wszystkich którzy deklarowali przyjazd o potwierdzenie i podanie mi ilości noclegów (1 czy 2).
Cena naclegu, tak jak pisaliśmy wcześniej - 29 zł od osoby. W łóżku z pościelą, nie ma potrzeby zabierania śpiworów.
Jutro w ciągu dnia podam jeszcze szczegóły dotyczące możliwości wyżywienia.

Można pisać tutaj, lub na PW, albo na e-maila.
Jakub
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 27 lipca 2004, 20:21
Lokalizacja: Turek

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Jakub »

Potwierdzam swój pobyt z dwoma noclegami.
Pozdrawiam i do zobaczenia na miejscu :lol:
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Adam Larysz »

Podaj mi jeszcze Jakub nazwisko na priva...
Awatar użytkownika
Krzysztof Ulanowski
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 12:09
Lokalizacja: Gostynin

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Krzysztof Ulanowski »

Potwierdzam przyjazd i rezerwuję 2 noclegi.
Pozdrawiam
Krzysiek Ulanowski
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

ja jak pisałem będę dojeżdżał :)
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

odwołuję wyjazd, przesunięto mi praktyki terenowe ze studentami.
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Adam Larysz »

No szkoda Piotrze... :(
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Adam Larysz »

Nie udało się załatwić wyżywienia w stołówce szkolnej - panie kucharki nie mogą w ten weekend niestety przyjść.
W takim razie zorganizujemy na piątek wieczór kiełbaski do upieczenia na ognisku (a jak będzie lać, to można je upiec przy kominku wewnątrz) i jakieś napoje do tego. Po przyjeździe zrobi się na to zrzutę.

Jeśli chodzi o gastronomię w pobliżu - to blisko szkoły jest motel z restauracją w której można zjeść obiad. Najbliższy sklep w Brynku czynny jest w piątek do 17.00, a w sobotę do 13.00. Poza tym jakieś 2 km od szkoły jest sklep całodobowy.

Przypominam o potwierdzeniu noclegów, bo na razie niewiele osób potwierdziło...
Najpóźniej myślę do czwartku wieczorem.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

z kiełbaskami atmosfera będzie bardziej swojska :)
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

No i zmiana planów będę spał :)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Chciałby prosić Kolegów, którzy będą w Brynku do zastanowienia się i przemyślenia co moglibyśmy zmienić w działalności Sekcji Lepidopterologicznej, żeby trochę sprawniej i prężniej działać.
Nie jest tajemnicą, że inne sekcje tematyczne (Dipterologiczna, Odonatologiczna czy Coleopterologiczna) działają bardzo prężnie i widać u nich progresję rozwoju naukowego. Na pewno można podpatrzeć jak robią to nasi koledzy z zagranicy.
Sądzę, że warto byśmy w czasie spotkania wspólnie porozmawiali co i jak należy zrobić, żeby nie zostawać w tyle i wzajemnie sobie pomagać w rozwoju naszej pasji. Zapewne można to uczynić na wiele sposobów i każdy z nas będzie mógł przedstawić swoje pomysły aby to osiągnąć. Z całą pewnością możemy liczyć na pomoc kadry naukowej oraz Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1106
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Marcin Kutera »

Wstępnie zadeklarowałem swój przyjazd, jednakże najbliższy piątek, sobota i niedziela odpadają. Mam zobowiązania, z których muszę się do poniedziałku wywiązać, więc weekend będzie pracowity. Szkoda trochę, że nie mogę być, bo rzeczywiście im więcej będzie pasjonatów motyli, tym lepsza będzie dyskusja na temat losów sekcji lepidopterologicznej PTE (inne rzeczywiscie prężnie działają). A temat wręcz wymaga wymiany poglądów, czy nawet przejścia do konkretnych projektów lepidopterologocznych (nie tylko zorganizowanie sympozjum jak tu koledzy piszecie).
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Wypijcie za mnie piwo. Życzę Wam miłych pogadanek (też tych bardziej kameralnych), wymiany doświadczeń, intersujących połowów na światło a także obserwacji w terenie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 czerwca 2010, 14:19 przez Marcin Kutera, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek Matraj
Posty: 95
Rejestracja: piątek, 15 października 2004, 16:04
Lokalizacja: Wołów

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Maciek Matraj »

Adamie będę jednak dopiero w sobotę rano. Zamawiam zatem jeden nocleg.
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Adam Larysz »

Ok, Maciek, zanotowałem.
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

Ja chyba też tylko jeden nocleg ale nie jestem pewien....
Łukasz
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jutro jest już spotkanie, proszę wszystkich o zdecydowanie się na konkretną ilość noclegów i nie utrudnianie Adamowi pracy.
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zjazd Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Brynek 18-20 VI 2

Post autor: Łukasz Buglowski »

Biorę jeden z piątku na sobotę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”