Cryptophagidae...

Alexiidae, Biphyllidae, Bothrideridae, Byturidae, Cerylonidae, Coccinellidae, Corylophidae, Cryptophagidae, Cucujidae, Endomychidae, Erotylidae, Kateretidae, Laemophloeidae, Latridiidae, Monotomidae, Nitidulidae, Phalacridae, Phloeostichidae, Silvanidae, Sphindidae.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Cryptophagidae...

Post autor: Rafał Celadyn »

...Spreparowałem dwa gatunki,zdaje sobie sprawę ze oznaczenie ze zdjęc pewnie jest mało prawdopodobne,ale sprawdzałem mozliwości aparatu jak poradzi sobie z tymi maleństwami...
Na razie jeden gatunek(drugi jest jeszcze mniejszy i nie udało mi się uzyskać ,nawet ocierającej się o przyzwoitość, jakości :wink: ).Ten przypomina mi wygladem Cryptophagus laticollis ,ale to takie moje bajanie...gatunek drugi jest ciutkę bardziej charakterystyczny i przypomina Cryptophagus scutellatus, ale... :wink: jak uda mi się go zdjąć, to wkleję.Po kliknięciu na fotkę miniaturka po prawej stronie chrzaszcza ma wielkość zbliżoną do oryginału ...Wszelkie uwagi dotyczące oznaczenia, mile widziane.
Pozdrawiam Rafał.
Załączniki
1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (143.08 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Cryptophagidae...

Post autor: Rafał Celadyn »

Małe sprostowanie co do mojego typu,otóż w ikonografii chyba wkradł się błąd... w aplecie gatunków fotka znajduje się pod nazwą Cryptophagus affinis ,a po pojawieniu sie zdjęcia jest nazwa którą podałem w wcześniejszym poście...W bazie KSiB nie ma wymienianego takiego synonimu ,więc może niech problem rozstrzygnie ktoś bardziej kompetentny :wink: .
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Cryptophagidae...

Post autor: Jacek Kurzawa »

Rafał Celadyn pisze: w aplecie gatunków fotka znajduje się pod nazwą Cryptophagus affinis ,a po pojawieniu sie zdjęcia jest nazwa którą podałem w wcześniejszym poście...W bazie KSiB nie ma wymienianego takiego synonimu ,
Problem rozwiązany https://entomo.pl/checklist/species.php?id=2134

Kod: Zaznacz cały

Cryptophagidae
Cryptophagus (Cryptophagus) laticollis P.H. Lucas, 1846

nr KFP: 3421

Synonimy: affinis Sturm, 1845
Cryptophagidae są opracowane przez Tomka Majewskiego, Checklista OnLine zawiera najnowsze informacje na temat Coleoptera Polski i jest na bieżąco aktualizowana.

PS. Świetna fotka - gratuluję!
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Cryptophagidae...

Post autor: Rafał Celadyn »

Dzięki,no to problem z głowy 8)
Pozdrawiam Rafał.
Ps.do świetnej to brakuje mi sanek i programu :wink: .
Awatar użytkownika
palipa
Posty: 1142
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:22
UTM: CF 34
Lokalizacja: Poland, Gdynia CF34

Re: Cryptophagidae...

Post autor: palipa »

Rafał jeśli chodzi o sanki
to zerknij tu
http://www.foto-tip.pl/sklep/sanki_nast ... -1274.html
sam się do nich przymierzam ale zawsze jest coś pilniejszego a te sanki lubią się pojawiać i znikać :(

Paweł
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Cryptophagidae...

Post autor: Rafał Celadyn »

...te właśnie sanki kiedyś w odległej przyszłości chciałbym kupić,i polecam je wszystkim którzy mają wolne dwie stówy :wink: ,generalnie jak się ich szuka to zawsze gdzieś mozna je dostać,Cosmin z włoskiego forum tez ich używa ,a efekty pewnie znasz jeśli tam zaglądasz :wink: .
Pozdrawiam Rafał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CUCUJOIDEA”